אולימפיאדת נחירות?

כולנו יודעים עד כמה אנחנו מתפקדים בצורה גרועה למחרת כשהשינה שלנו הופרעה, אולי התינוק בוכה, השכנים חוגגים או מישהו נוחר…

דיברתי עם חבר לפני כמה ימים והוא העלה את הנושא של אולימפיאדת לונדון 2012. זה הוביל אותי לתהות כיצד נחירות עלולות לשבש את שנתם של הספורטאים המובילים שלנו.

בעוד שספורטאים ככל הנראה אינם סובלים מעודף משקל (כנראה הגורם התורם הגדול ביותר בנחירות מלבד אלכוהול ועישון), על פי ההערכות, כארבעים וחמישה אחוז מהמבוגרים הרגילים (שני המינים) נוחרים לפחות מדי פעם, ו-25 אחוז הם נוחרים רגילים. הפרעות נשימה בשינה הן לא רק בעיה עבור האדם, אלא גם עבור אלה שמנסים לישון סביבו.

למיטב הבנתי, הספורטאים יגורו ב’כפר אולימפי’ ולכן יתכן שמתחרים נוחרים עלולים לשבש את שנתם של הסובבים אותם ולפגוע בביצועים של מי שנשאר ער על ידי הרעש.

עם ספורטאים אולימפיים מאומנים לביצועי שיא, התזונה שלהם השתנתה לשלמות והספורטאים שלנו סיפקו את הציוד הטוב ביותר האפשרי. מה עושים כדי לשמור על איכות השינה שלהם? לצערי אני חושד במעט מאוד אם בכלל.

לכן, אני מאמין שזה הוגן לומר שהסיכוי של האומה שלנו למשיכת מדליות אולימפית משמעותית, עלול להיות בסכנה עקב שינה מקוטעת שנגרמה מנחירות.

שינה טובה.

אדריאן זאכר MBA

אם אינך בטוח לגבי מצבך הרפואי, נא להתייעץ עם רופא בעל ניסיון ברפואת שינה. אני תומך מאוד במתן מידע רפואי עדכני ומדויק כדי שאנשים יהיו מסוגלים יותר לקבל החלטות מושכלות לגבי הטיפול הרפואי שלהם.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *