איך להתגבר על ביישנות כשיוצאים למחנה כדורעף

ראשית, הכירו שכדי להתגבר על הביישנות, עליכם “להתמתח” על ידי גדילה והרחבת עולמכם. אין קיצורי דרך. בדרך כלל ביישנות היא בעיה רגשית וביטחון עצמי. קל לנו לדבוק בעשיית מה שקל ונורמלי עבורנו. ללכת למחנה זה משהו חדש ומשהו אחר, אז אתה יכול לצפות להרגיש קצת מאותגר וקצת ביישן… כולם הרגישו את זה בשלב זה או אחר.

הבת שלי התחילה ללכת למחנות כדורעף בכיתה ז’ והיא הייתה אתלטית, אבל היא לא הייתה טובה במיוחד בכדורעף כי לא היו לה כישורי כדורעף. למעשה, אז שאלו אותה באיזו עמדה היא משחקת – היא אפילו לא ידעה את שמות עמדות הכדורעף השונות.

כפי שאתה יכול לראות, זה היה מתיחה עבורה. למידה כיצד להתגבר על ביישנות מתחילה בעשייה הפוכה: לצאת בהדרגה יותר מהבית, לחשוף את עצמך יותר לסיטואציות חברתיות וליצור יותר אינטראקציה עם אנשים. מכיוון שזה עשוי להרגיש לא נוח בהתחלה, זו סוג של מתיחה רגשית.

שנית, הכירו בכך שאחרים הולכים למחנה כדי להשתפר, ולמען האמת, לא אכפת להם מכם. תפסיק לחשוב שכולם חושבים עליך – הם לא. הם חווים מתיחות משלהם ומנסים להפוך לשחקן כדורעף טוב יותר.

שלישית, בצע הערכה מציאותית של עצמך ושל אחרים. לעתים קרובות, לאנשים ביישנים יש צורה כלשהי של תסביך נחיתות. שוב, הכירו בכך שהשחקנים האחרים נמצאים במחנה כדורעף, כי הם צריכים להשתפר. כולם שם משתתפים כדי לשפר את כישורי הכדורעף שלהם. בקיצור, כולם באותה סירה, מנסים להשתפר.

רביעית, למד כיצד לתת מחמאה. לא עולה לך כלום להגיד משהו נחמד. התחל עם הערות פשוטות על המגרש כמו, “להיט נחמד, או “המולה הגדולה”, או “חפירה טובה!” אל תפריז להחמיא, אלא תחמיא על המחזות הראויים.

ואז גם ללמוד איך לקבל מחמאה. כל שעליך לעשות הוא להכיר במחמאה ולהשיב במשהו כמו, “זה נחמד מצדך לומר את זה. תודה לך.”

חמישית, הפסק לקרוא מחשבות ולהעלות השערות. זה לא שווה את זה כדי להבין מה מישהו יכול או לא יכול לחשוב עליך. יש לך עבודה אחת במחנה כדורעף וזו היא להשתפר. זה כל כך פשוט. התמקד במשחק שלך, בכישורים שלך, בידע שלך. אולי אתה לא יכול לעבור או להכות או להגדיר כמו אחרים, אבל זה באמת לא משנה. המטרה היחידה שלך היא לצאת מהמחנה עם כישורים טובים יותר מאשר כשהגעת.

עצות להתגבר על ביישנות:

לגרום לאדם השני לדבר על עצמו. זה הטיפ מספר אחת להתגברות על ביישנות. כשאתה ניגש למישהו, אל תדאג לגבי מה שאתה הולך להגיד. אתה משיג זאת על ידי שאילת שאלות של האדם האחר כך שהוא מדבר. (יש לך חיות מחמד? מאיפה אתה? מתי התחלת לשחק כדורעף? מה אתה רוצה להוציא ממחנה הכדורעף?) בזמן שהאדם השני מדבר, בקרוב תמצא כמה תחומי משותף שבהם אתה יכול לומר, “אה, גם לי יש כלב”, או, “אני רוצה ללמוד גם להיות מגדיר טוב יותר.”

חפש וללמוד מאנשי שיחה טובים. תראה אנשים שאתה חושב שהם לא ביישנים. צפו כיצד הם פועלים, מה הם אומרים ולאחר מכן עבדו על התנהגותם כפי שהם עושים, תוך שימוש במערך המיומנויות שלהם כשלך.

תגמל מאמץ לא תוצאה! זה חשוב. הדבר היחיד שיש לך שליטה עליו הוא עצמך. אתה לא יכול לשלוט במה שאנשים אחרים חושבים, אז תתגבר על זה. פשוט מאוד, תהיה נאמן לעצמך. עשה את הדבר הנכון, ותהיה מרוצה מהמאמץ שאתה עושה כדי להתגבר על הביישנות.

עכשיו צא ומצא מחנה כדורעף והפוך את עצמך לשחקן vball טוב יותר.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *