איך להתגונן מפני דינק בכדורעף

אז אתה רוצה לדעת איך להתגונן מפני זריקת דינק, או טיפ כפי שנהוג להתייחס אליו בימינו. אני הולך להסתכל על זה מנקודת המבט של מאמן שמנסה לשפר את ההגנה של קבוצה נגד זריקות מסוג זה ולא מנקודת מבטו של שחקן בודד. עם זאת, אני חושב שתמצא את עיקר הדברים שיש לי לומר קשור לשני הכיוונים.

זה מתחיל בגישה

המרכיב הראשון של הגנה מפני התקפות מחוץ למהירות כמו טיפים וזריקות רול הוא להיכנס אליו עם מחויבות לא לתת לסוגי כדורים כאלה אי פעם לפגוע ברצפה. ברור שזו המטרה הכללית של ההגנה שלך למנוע מהכדור לנחות בצד שלך של המגרש. אבל יש כאן הבדל. הגנה מפני כדור קשה היא בעיקר על מיקום, בעוד שחפירת טיפ היא על מרדף. במובנים רבים, הראשון פסיבי והשני אגרסיבי. נדרשת גישה התקפית כדי לשחק הגנה טובה נגד כדורים מחוץ למהירות.

אחריות עמדה

אחרי הגישה באה מיצוב. השחקנים עם אחריות ייעודית לכיסוי טיפים, אם בכלל, נקבעים לפי סוג ההגנה שהקבוצה מפעילה. לדוגמה, הגנה סיבובית שבה השחקן האחורי הימני עולה מאחורי החסימה בהתקפה מבחוץ משמעה שהמגן הימני אחראי על זריקות מעל החסימה ואל מרכז המגרש. בהגנה היקפית סטנדרטית אין שחקן כיסוי קצה ייעודי ספציפי, כך שבעצם זה תלוי בשחקן(ים) הקרובים לכדור לבצע את החפירה.

מצפה לזריקה

זה אולי החלק החשוב ביותר בלהיות טוב בהגנה מחוץ למהירות. טיפים, זריקות רול וכדומה נוטים להבקיע יותר בגלל שהמגנים מופתעים מאשר בגלל שהם ממוקמים היטב. דוגמה מצוינת לכך היא הבקיע של הסט dumps כאשר בהגנה הבסיסית של רוב הקבוצות יש שני שחקנים שמוצבים במיוחד כדי להתגונן מפני הכדור הראשון או השני. אם השחקנים האלה מצפים שהמגדיר יזרוק הם לרוב יעשו משחק קל למדי על הכדור. אם לא, הם נתפסים ברגליים שטוחות והכדור נופל – מקור לשערות אפורות רבות של מאמן.

נע דרך הכדור

כפי שצוין לעיל, הגנה מפני זריקה מחוץ למהירות היא לעתים קרובות על מרדף. שחקן חייב לעבור אל הכדור כדי לשחק עליו. במקרים רבים השחקן צריך לרוץ כדי להשיג את הכדור וייתכן שלא ניתן יהיה לעצור אותו בזמן כדי לבצע משחק טוב. במקרים אלה הם צריכים להיות מסוגלים לבצע חפירת מעבר לאזור היעד המועדף. זה משהו שדורש אימון לשחקנים פחות מתקדמים מכיוון שהמכניקה המעורבת שונה במקצת מהחפירה או המעבר הסטטי הרגיל יותר.

כאשר נעשה כראוי, עם הגישה והציפיה הנכונים, ההגנה מפני קצה או התקפה מהירה מהירה יכולה להיראות די קלה. אמן את שחקני הכדורעף שלך לקבל את הגישה, הציפיות והמכניקה הנכונים ותסכל את התוקפים היריבים עד אין קץ!

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *