אימון כדורעף חופים – למה להחליף צד באמצע המשחק?

מאמר זה נועד למלא אתכם בכמה טיפים לכדורעף חופים, בעיקר מדוע שחקנים מחליפים צד באמצע המשחק. האם אי פעם צפית בכדורעף חופים בטלוויזיה ותוהה מדוע הקבוצות החליפו צד באמצע המשחק?

כדורעף חופים הוא משחק שונה לחלוטין מאשר כדורעף 6 על 6 מקורה. הבדל ברור אחד הוא העובדה שהוא משוחק בחוץ באלמנטים. אז יש לך הרבה גורמים אחרים שיש לקחת בחשבון כמו רוח ושמש. אלו הן 2 הסיבות העיקריות לכך שקבוצות מחליפות צד בכפולה של 7 באמצע המשחקים. לצד אחד תמיד יהיה יתרון על הצד השני מכיוון שהשמש תהיה בעיני צוות אחד או שהרוח תהיה לטובת צד אחד יותר מהצד השני. אז כדי לבטל את היתרונות או החסרונות הללו, צוותים מחליפים צד כאשר סכום הנקודות של שתי הקבוצות מסתכם ב-7 או כפולות של שבע.

לדוגמה, כאשר הציון הוא 8 עד 6 הקבוצות יחליפו צד. או אם הציון הוא 14 עד 14 או אפילו 14 עד 0 הם יחליפו צד כדי לשמור על הכל הוגן.

זה לא ההבדל היחיד מכדורעף פנימי לכדורעף חיצוני, המשחק כולו שונה מבחינת הכללים. לדוגמה בכדורעף חופים אתה לא יכול לפתוח קצה יד, להגדיר את ההגשה, להגדיר את הצד מעל הרשת או לקבל סטים מרושלים למראה. הכל חייב להיות נקי והסט לא צריך להסתובב. לכן הם מאפשרים להחזיק את הכדור עוד קצת בכדורעף חול כי הם רוצים שהוא ייצא נקי.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *