אם העולם היה יותר כמו האולימפיאדה: 3 דוגמאות

כמעט כל יום, במיוחד בשנה הראשונה לממשל, של הנשיא דונלד טראמפ, אנו מתמודדים עם איומים, אתגרים וכדומה ממשיים ו/או נתפסים, הן בבית, בארצות הברית והן בעולם. ברור שאיום הטרור, בין אם מבוסס על תיאולוגיה כלשהי, או על נושאים רגשיים, הוא אמיתי, ולעתים קרובות, קצת, מפחיד! האם הרטוריקה של מר טראמפ, מנחמת ומאחדת, או מבוססת על זונות, מתנגדת ומתעמתת? אחת לשנתיים, אולימפיאדת הקיץ או החורף, מתקיימות על בסיס מסתובב, ובאותן היריבות הבינלאומיות מתכנסות, כדי לנסות לזכות במדליות, על סמך הישגים, בלי להתחשב בעוצמות הלאומיות שלהן וכו ‘! באירועים השנה, שנערכו בדרום קוריאה, למשל, צפון ודרום קוריאה, יצרו צוות משותף ומאוחד, למרות שמנהיג צפון קוריאה איים לא פעם על שאר האזור, בהרס וכו’. האם זה יהיה נחמד, אם כולנו יכולנו, להתכנס בעולם האמיתי, כמו באולימפיאדה, ולהיות מסוגל להתנגד ולהתחרות, בצורה שלווה, במקום זו של לעתים קרובות – ויטריולית, אחרת? להלן 3 היבטים משכנעים ודוגמאות.

1. תחרות, אבל ספורטיביות: במקום לאיים על אחרים בהרס ובהשמדה, המתחרים האולימפיים מבקשים לעשות כל מה שהם יכולים לעשות לנצח, ולהביס את התחרות שלהם, אבל בסופו של דבר, מפגינים ספורטיביות, ודרגה גבוהה ביותר של כבוד, ואכפתיות! אם רק, מנהיגי העולם, היו מוכנים, מוכנים ומסוגלים, לרדוף אחרי הדרגה הגבוהה ביותר של הצלחה לאומית וכו’, האם זה לא יהיה עולם בטוח יותר, בטוח יותר? מה שהעולם צריך עכשיו, זו אהבה!

2. רוח לאומית, פלוס אחת – עולם: למרות שעשויים להיות צרכים אינדיבידואליים רבים, מטרות וסדרי עדיפויות, ורוח מועילה, לאומנית וכו’, מנהיגים חייבים להכיר בכך שאנו חולקים עולם אחד, ולכן, חייבת להיות רוח של שיתוף פעולה! דוגמה אחת היא הגנה על הסביבה, לטובת הכלל, ובעוד אומות רבות הבינו זאת, הנשיא טראמפ ממשיך לבטא אמריקה – פילוסופיה ראשונה, תוך הכחשת מדע שינויי האקלים! לא הייתה לך אולימפיאדה, אם יש אומה שתחליט, הם לקחו את הכדור שלהם הביתה והלכו לבד!

3. להיות הטוב ביותר, לעומת הטוב – מספיק: ספורטאים אולימפיים מתאמנים כדי להפוך לטובים ביותר בספורט האישי שלהם! הם מבינים שאחד זוכה במדליה רק ​​אם הוא מרוויח בכך שהוא הופך לטוב ביותר! לעתים קרובות מדי, אנו עדים למנהיגים לאומיים, מתמקדים באינטרס אישי אישי ובפוליטיקה, במקום לקבל מספיק טוב!

אם העולם ימשיך, עם הרוח והאידיאלים האולימפיים האמיתיים, היו יותר, נכונות, להסכים, לא להסכים! זה תלוי בבוחרים, לדרוש זאת, של מנהיגים!

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *