אמורים להיות שיאי עולם נוספים שנשברו במשחקים האולימפיים של 2016 עקב התפלגות כוח הכבידה של כוכב הלכת

דבר אחד שאנשים לא לוקחים בחשבון לגבי המשחקים האולימפיים ושיאי העולם הוא ש”כוח המשיכה” אינו שווה בכל מקום על הפלנטה שלנו. כאשר המשחקים האולימפיים מתקיימים באזורים של הפלנטה שלנו עם מרכיב הכבידה הנמוך ביותר, אתה יכול לצפות בעולם זמני שבירת שיא באירועים מסוימים שבהם כוח הכבידה הוא גורם גורם, קח לדוגמא את המסלול והשדה; קפיצה לגובה, קפיצה לרוחק, קפיצה משולשת, כדור, כידון ואירועי ריצה למרחק. האם אתה יכול לראות שאפילו יתרון קטן יביא עשיריות השניות מוריד פעמים או סנטימטרים שנוספו לביצועים של אתלט? כל קצת משנה ברמות השיא.

תארו לעצמכם אם המשחקים האולימפיים היו מתארחים במושבת הירח, ויום אחד הם כנראה יהיו, אבל עם 1/5 כוח הכבידה, יידרש מחשב על כדי להתאים את ההפרש עבור עמודות שיאי העולם, ומה לגבי מאדים, 1/3 כוח המשיכה שוכן שם.

אז בואו לא נשכח גם את ריו דה ז’נרו, ברזיל, שהיא בעצם + או – בגובה פני הים או קרובה מאוד לרוב כל האירועים. האוויר סמיך יותר בגובה פני הים, יותר חמצן, וזה אומר VO2 max טוב יותר עבור הספורטאים האנושיים, יותר חמצן לדם וכך גם לגוף עושה הבדל עצום. אז, כשזה מגיע למשחקים האולימפיים בריו, הספורטאים צריכים להיות מסוגלים לעשות דרך יפה. כמובן, עד כמה שהיתרונות נחמדים, עדיין הספורטאים האלה חייבים לבצע ביצועים אופטימליים, מכיוון שאין רכיבות חינם – זו האולימפיאדה אחרי הכל.

כל ספורטאי מנסה למנף את החוזקות שלו ולמזער את החולשות שלו, חלקן עד כדי חציית קווים אתיים, אך לעתים קרובות יותר באמצעות אימונים, טקטיקות, מאמנים וציוד ספורט טובים יותר. ברמת ההשלמה הזו, הכל, לא משנה כמה קטן משנה, וחלק גדול מההבדל בין ניצחון להפסד מגיע תוך 10 או אפילו 100 שניות. האדרנלין והתחרות שם, הספורטאים התכוננו והתאמנו לאירועים שלהם, וקצת עזרה מ-Gravity יכולה לעשות את כל ההבדל. אני מבקש שתשקול בבקשה את הפיזיקה המעורבת כאן ומה המשמעות של המשחקים האולימפיים.

ציטוטים והפניות:

1.) “מפת כוח המשיכה מראה שכדור הארץ מאוד גושי”, מאת לארי או’הנלון מ-Discovery News שפורסמה ב-29 ביולי 2003.

2.) “ניתוח תיאורטי של גורמים הקובעים VO2 MAX בגובה פני הים וגובה,” מאת Wagner PD, PubMed.com, 1996 Dec;106(3):329-43.

3.) “ספורט בחלל,” (מושגים עתידיים), ספר אלקטרוני, ספטמבר 2011, ASIN: B005LI35RG

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *