גורמים מרכזיים שיש לקחת בחשבון עבור פרויקט בניית מגרש טניס

מלבד היותו ספורט צופים פופולרי, טניס הוא גם ספורט שמשחקים בו אלפי אנשים ברחבי העולם. בשל הפופולריות שלו, בעלי נכסים רבים (הן מסחריים והן למגורים) ומפעלים בוחרים לבנות מגרשי טניס באחוזה שלהם.

בין אם אתה טניסאי מקצועי או חובב או פשוט חסיד מושבע של הספורט הזה ומעוניין שיהיה לך מגרש טניס משלך לשימוש פרטי או מסחרי, זו החלטה שלא צריך להקל בה ראש. זה לא משהו שצריך לעשות גם מתוך גחמה. הסיבה לכך היא שהרבה תכנון והכנה נכנסים לבניית מגרש טניס טוב.

אם אתה מעוניין לבנות מגרש טניס בנכס שלך, לפני שתחליט לבסוף להמשיך בפרויקט הזה, עליך לשקול גורמים חשובים מסוימים. גורמים אלה כוללים את הדברים הבאים:

השטח לבית המשפט. מובן מאליו שחייבים להיות לכם מספיק מקום לבנות מגרש טניס בפנים או בחוץ. מגרש יחיד תקנה צריך למדוד לפחות 55 רגל רוחב על 115 רגל אורך והגודל הסטנדרטי עבור מגרש טניס זוגי תקנה הוא 60 רגל רוחב על 120 רגל רוחב. מדידות אלו משקפות אך ורק את בית המשפט עצמו. אם תרצו לקיים מגרש חיצוני, יידרש מקום נוסף לניקוז, גינון וגידור. במקרה שאתה מחפש מגרש בדרגה מקצועית עם שירותים או תכונות עבור שחקנים וצופים, תצטרך אפילו יותר מקום.

סוג בית המשפט. ידוע גם כהרכב מגרש, מגרש טניס יכול להיות מסווג כ”קשה” (אספלט או בטון) או “רך” (חימר או דשא). כיום, ישנם גם מגרשים “מרופדים” בהם משטח גמיש, כגון פוליפרופילן, מונח או מותקן מעל אספלט או בטון. באופן כללי, מגרשים רכים יותר מאפשרים מהירויות כדורים איטיות יותר וקל יותר על הגוף; עם זאת, הם דורשים הרבה יותר תחזוקה מאשר בתי משפט קשיחים. לעומת זאת, מגרשי קשיח דורשים השקעה גדולה יותר מראש, אך גוררים פחות עלויות תחזוקה לאורך זמן.

הכנת האתר עובדת. לבסוף, אתה יכול להיפטר מכל תוכנית לקיים בית משפט אם הנכס שלך עומד על לוח שנבנה בצורה לא נכונה או על לוח שנבנה על תת-קרקע לא מתאים. אם השטח לא אחיד, ביצתי או סלעי, תגרור גם עלויות הכנה גבוהות יותר. נוכחותם של אדמה נרחבת, אדמת אורגנית או כבול, מי תהום גבוהים וחומרי פסולת באדמתכם תשפיע לרעה גם על תוכניות הבנייה שלכם. בונים מומחים ממליצים להעביר את הנכס שלכם לניתוח קרקע לפני תחילת הבנייה כדי להבטיח את הצלחת הפרויקט שלכם.

למידע נוסף על בניית מגרשי טניס כאן.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *