גלגלי קאדילק: גלגלי הסקייטבורד של Urethane

פרנק נאסוורת’י היה גולש צעיר וסקייטבורד; רק מבית הספר התיכון שגר בנורפולק, וירג’יניה, ראה כמה גלגלי פוליאוריטן בשימוש על גלגיליות בווירג’יניה והיה לו חזון עתידני מדהים. ממוקם ב-Purcellville, וירג’יניה היה אולי המפעל הראשון שיצר גלגלי פולי-אוריתן: חברה בשם “Creative Urethane”: החזון של Nasworthy היה לשים את גלגלי הפוליאוריתן הללו על סקייטבורד. הוא חשב לעצמו, “מה פלסטיק יכול לעשות לסקייטבורד”. הוא המשיך לעקוב אחר חזונו מצפון וירג’יניה לצפון מחוז סן דייגו בקליפורניה. זה המקום שבו הוא יצר את גלגלי קאדילק והציג את גלגלי קאדילק לעולם. מכאן ואילך השתנתה הסקייטבורד לנצח.

ספורט הסקייטבורד חזר לחיים מהיותו בימי החושך, בסוף שנות ה-60 ועד תחילת שנות ה-70: הפך מגלגלי פלדה וחמר לגלגלי פוליאוריטן. הספורט זינק לשיאים חדשים בענף. גלגלי קאדילק של נאסוורת’י הפכו לחלק גדול מההיסטוריה. בשנה הראשונה Cadillac Wheels ייצרו את גלגלי Cadillac Da Kine: זה היה Cadillac Wheel המקורי. כולם היו צריכים לקבל אותם באזור Seabright של סנטה קרוז, קליפורניה בשנות ה-70. גלגלי הפוליאוריתן סיפקו הרבה אחיזה ושליטה על הסקייטבורדים, בניגוד לגלגיליות: שלא הייתה לה הרבה אחיזה ושליטה במגרשי ההחלקה. גלגלי האוריתן גם העניקו לסקייטבורד את היכולת לעצור, ליצור חיכוך, להאט את הגלישה ולהסתובב נגד כוח המשיכה. הם תמכו בגולש הסקייטבורד: מה שנקרא גם גולש ללא מוצא.

שנת 1973 היא כאשר נאסוורת’י השתלט על גלגלי קאדילק: גלגלי סקייטבורד מסוג Urethane. משמעות המילה קאדילק לנאסוורת’י הייתה יוקרה: מכיוון שגלגלי אורטן על סקייטבורד היו חלקים ולא פטפטו והם הפיקו נסיעה יוקרתית. גלגלי קאדילק השתמשו בגלגלי מיסבים רופפים עם מרוצי מיסבים במשך זמן מה. הבעיה הייתה שהגלגל יתחמם מאוד ורכזות המיסבים והגזעים אכן יזוזו. רכזות תבנית ההזרקה עם גזעים הוצגו מאוחר יותר. הם רכזת קשיחה שמחזיקה את גזעי המיסבים בצורה מאובטחת ומוקפת לחלוטין באורטאן: מנסה אורטן שניתן להזרקה: אורטן תרמופלסטי, התברר שזה גלגל גרוע מאוד. גומיות ואלסטומרים טרמוסיסטים הם עמידים במיוחד: אבל, לאורטן תרמופלסטי אין את התכונות הדרושות, הם קשורים לפלסטיק וניתנים למחזור: מה שאומר שניתן להמיס מחדש וליצור מחדש.

Cadillac Wheels החליטה לשפר את גלגלי הכדור המשוחררים והחלה לייצר גלגלים נושאי דיוק: שהיה החלק המקורי של מוצר החלקה על רולר. זה היה למעשה קל יותר להכין אותם. מדמיונו של גולש-סקייטבורד צעיר והתשוקה לסקייטבורד הגיע עיצוב אבולוציוני ששינה את עולם הסקייטבורד לנצח. גלגלי קאדילק עדיין מיוצרים בארצות הברית והם עדיין אחד מגלגלי הסקייטבורד הטובים ביותר בשוק כיום.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *