הבדלים בין טניס גברים לנשים

טניס הוא ענף ספורט פופולרי מאוד ברחבי העולם, ולמרבה ההפתעה המגדר של השחקנים לא ממש פורץ עסקות בכל הנוגע ליכולת הצפייה של הספורט. גברים ונשים כאחד נהנים מרמות של תהילה והצלחה כלכלית בספורט, וההיסטוריה הראתה שלאורך השנים לגברים ולנשים יש סיכויים שווים לנצח זה מול זה, מה שיוצר מגרש די שווה בכל הנוגע למשחק מעורב. התאמה בין המינים.

קחו למשל את אחד הקרבות הגדולים ביותר של המינים בהיסטוריה האחרונה: בילי ג’ין קינג מול בובי ריגס. משחק זה ב-1973 היה השני בסדרה של שלושה משחקים בהשתתפות השחקניות והשחקניות הטובות ביותר של הטניס המקצועני באותה תקופה. המשחק הספציפי הזה ראה את הנקבה מנצחת את המתחרה הגברי בפורמט משחק הטוב מחמש. הוויכוח על איך ולמה קינג ניצח את ריגס השתולל לאחר המשחק, אך אף אחד לא יכול להכחיש שהניצחון היה של קינג.

עם זאת, טניס עשוי להיות הספורט האחרון שנותר בעל פרופיל גבוה שיש לו כללים שונים לגברים מאשר לנשים. בטורנירי הטניס היוקרתיים ביותר, כולל ארבע הגדולות הגדולות, או טורנירי גראנד סלאם, נשים משחקות על הניצחון בתרחיש של המשחקים הטובים משלושה ואילו הגברים משחקים על הניצחון שלהם בתרחיש המשחקים הטובים מחמישה.

ההבדל הזה במספר המשחקים שאדם חייב לשחק כדי לנצח לא רק מביא לזמן משחק ארוך יותר לגברים ולכן נראה שהם עובדים קשה יותר לניצחון שלהם, אלא גם מחייב את עמיתיהם הגברים להחזיק יותר סיבולת וסיבולת. לשגשג בטווח זמן אתלטי ארוך יותר.

כמו כן, ניתן לטעון שהפער הזה נותן יתרון לשחקניות חלשות יותר שיש להן יותר הזדמנות לגרום לסערה על יריבה בדירוג גבוה יותר בגלל העובדה שאין כל כך הרבה זמן לתקן טעות או לבטל את השיפוט כאשר אתה יש רק שלושה משחקים כדי לזכות בתואר. ההתאמה הטובה ביותר מתוך חמישה מתגמלת עקביות במשחק, כמו גם בהתאמה במשחק לאלה שיכולים לזהות את ה”מספרים “וההרגלים של יריביהם.

מבחינה היסטורית, טורנירים אלה שילמו את כספי פרס אלוף הגברים בשיעור גבוה יותר מאלוף הנשים, אך סוגיה זו תוקנה לאחרונה.

הבדל נוסף בין טניס גברים לנשים הוא במשחק המשחק. העובדה שגברים חזקים יותר פיזית פירושה שהם יכולים לפגוע בכדור חזק יותר, ליצור מהירות מהירה יותר, להקשות על יריביהם להחזיר את הכדור וליצור משחק בקצב מהיר יותר. גברים גם משיגים יותר אסים בהגשה מאשר לנשים, כך שלנשים יש יותר משחק החזרה, הלוך וחזור מאשר לגברים.

דבר אחד שאנשים עשויים להפתיע הוא שאין הבדל מגדרי באפשרויות מחבט הטניס. למרות שלמחבטים עצמם יש מגוון אפשרויות, כמוצר הם ניטרליים מגדרי. האפשרויות המוצעות בבחירת מחבט כוללות משקלים שונים, גדלי ראש משתנים, אפשרויות גודל אחיזה וגמישות מחבט. אף אחת מהאפשרויות הללו לא תוציא בהכרח זכר או נקבה משימוש מוצלח במחבט מסוים.

למרות שרוב החוקים נשארים זהים בין טניס גברים לנשים, ההבדלים הגדולים ביותר הם האופן שבו כל מגדר משחק את המשחק. בשל כוח העליה, יש האומרים שצפייה במשחק גברים מרגשת ומהירה יותר מאשר נשים. עם זאת, ישנם שחקנים דינמיים מכל מגדר שהופכים את המעקב אחר הספורט למרגש ומהנה.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *