הבדלים בין כדורעף פנים וחוץ

כדורעף הוא ספורט אהוב על רבים וניתן לשחק אותו בקלות כל השנה. עם זאת, אם יש לך הזדמנות לצאת למגרש בחוץ כשמזג ​​האוויר טוב, למה שלא תנסה להיכנס לאוויר צח ושמש בזמן שאתה משחק במשחק שאתה אוהב?

ישנם הבדלים בין כדורעף פנימי לחוץ (המכונה לפעמים “חול”). ההבדלים האלה לא מספיקים כדי לשנות משחקים אמיתיים, אבל יש כמה דברים שצריך להיות מודעים אליהם בהתאם לסביבת הכדורעף שלך.

מגרש הכדורעף

מגרשי כדורעף חול ומגרשים מקורים שונים למדי בגודלם. מגרשי חוף הם למעשה קטנים יותר ממגרשים מקורים. למגרשים מקורים יש כלל שבו שחקנים בשורה האחורית אינם יכולים להתקדם מאחורי נקודה מסוימת במגרש כדי לפגוע בכדור, בעוד שחקני כדורעף חול יכולים לפגוע בכדור מכל מקום בצד הרשת שלהם. הנימוק שמאחורי גודל מגרש החול הקטן יותר עשוי להיות שקבלת משיכה וריצה בחול היא הרבה יותר קשה מאשר על משטח קשה. מגרש קטן יותר שומר על הכדור במשחק זמן רב יותר, שומר על עצרות מבדרות יותר וקצב פנים.

שחקנים לכל קבוצה

עם גודל המגרש הגדול יותר עבור כדורעף מקורה, זה גורם לכך שיהיה צורך בכמות גדולה יותר של אנשים כדי לכסות את השטח. כדורעף מקורה דורש שישה שחקנים לכל קבוצה, או צד. לכל שחקן יש עמדה מיוחדת שמסתובבת ומתחלפת לאורך כל המשחק. כדורעף חול משוחק בדרך כלל עם קבוצות של שני אנשים. שחקן אחד מכה מצד שמאל של המגרש, אחד מכה מצד ימין. ההגשה מסובבת בין שני השחקנים. אין עמדות מיוחדות וכל שחקן בדרך כלל בקיא בכל הפגיעה, החסימות והחפירות. בכדורעף חול ברמת התחרות, לשחקנים יכולים להיות עמדות ייעודיות כגון אחד יכול לחסום ואחד יכול לחפור, אבל שניהם עדיין יכולים לפגוע.

הכדורעף

הכדור עצמו הוא אחד ההבדלים בין כדורעף פנים וחוץ. כדורים פנימיים עשויים מעור והם מעט כבדים יותר מכדורים המשמשים בחוץ. ניתן לפגוע בכדורים פנימיים כבדים יותר ונוטים לנוע מהר יותר מאשר כדור חיצוני. כדורי כדורעף חול הם גדולים יותר, רכים יותר ופחות כבדים מכדורי פנים. המשקל הקל יותר עוזר להם לצוף באוויר טוב יותר, ומאפשר לשחקנים מנוסים יותר להשתמש במזג האוויר לטובתם.

שמירה על ציון

לכדורעף מקורה יש משחקים המורכבים מחמש מערכות או משחקים. המשחקים משוחקים עד שהקבוצה הראשונה מגיעה ל-25 נקודות, ומוכרזים כמנצחים באותו משחק. שלוש מערכות מנצחות את המשחק. אם שתי הקבוצות ניצחו בשתי מערכות, ישוחק משחק שובר שוויון ל-15 נקודות. קבוצות מחליפות צד לאחר כל משחק.

לכדורעף חול יש משחקים המורכבים משלוש מערכות או משחקים בלבד. משחקים עד שהקבוצה הראשונה מגיעה ל-21 נקודות, ואם יש צורך במשחק שובר שוויון, הוא משוחק עד 15 נקודות.

בשתי הגרסאות, יש לנצח במשחק בהפרש של שתי נקודות לפחות.

נגיעות

האופן שבו שחקנים נוגעים בכדור או מטפלים בו שונה בין שני סוגי המשחקים. כדורעף מקורה מאפשר לשחקנים לחסום את הכדור מבלי שזה ייחשב כאחת משלושת החבטות המותרות לכל קבוצה. כדורעף חול סופר חסימה כאחת משלושת הפגיעות המותרות.

כדורעף מקורה מאפשר גם עצות ביד פתוחה, או דינקים, ששולחים את הכדור רק מעט מעל הרשת, אולם כדורעף חול אינו מאפשר מהלכים מסוג זה.

אם אתה נהנה מכדורעף, אז זה כנראה לא משנה אם אתה משחק אותו בפנים או בחוץ. למעשה אתה עשוי לגלות שאתה מעדיף דרך אחת על פני אחרת, אבל עצם היכולת לשחק במשחק שאתה אוהב בכל עת של השנה היא יתרון גדול. השכלת עצמך על שתי הגרסאות של הספורט יעזור למשחק שלך, ובתקווה שגם להנאתך מהספורט.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *