היתרונות והחסרונות של תרופות להקלה על כאבי מרפק טניס

תרופות אנטי דלקתיות מציעות הקלה על כאבי מרפק טניס. ההשפעה הבולטת שלהם הופכת אותם ליעילים מאוד למצב של תיקון מהיר ללא כאבים. תרופות מסוג זה יכולות להיות בצורה של דרך הפה או הזרקה. צורות הפה נחשבות לתרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות שקל לקחת ולעיתים קרובות עוזרות לשלוט בדלקת ולניהול כאב. תרופות אלו מספקות הקלה על כאבי מרפק טניס.

הם נרשמים בדרך כלל עבור דלקת של דלקת פרקים ורקמות גוף אחרות, כגון דלקת גידים ובורסיטיס. תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות כוללות אספירין, אינדומתצין, איבופרופן, נפרוקסן, פירוקסיקאם ונבומטון, ולכן רוב האנשים הסובלים ממרפק טניס רואים בכך טיפול. בעיקרון, היתרון של תרופות אלו הוא להקל על הכאב מכיוון שהוא שולט על הדלקת או הנפיחות בגידים של המרפק. לסובלים ממרפק טניס, תרופה זו מסייעת בהפחתת הדלקת או הנפיחות של הגיד בחלק הצדדי של המרפק. תופעות הלוואי העיקריות של תרופות אלו קשורות להשפעתן על הקיבה והמעיים כגון מערכת העיכול. כעשרה עד חמישים אחוז מהחולים אינם מסוגלים לסבול טיפולים אנטי דלקתיים שאינם סטרואידים בגלל תופעות הלוואי כמו כאבי בטן, שלשולים וקלקול קיבה.

ואז, כמעט חמישה עשר אחוז מהמטופלים בטיפול אנטי דלקתי לא סטרואידי ארוך טווח בונים כיב פפטי או כיב בקיבה ובתריסריון. כאשר הצורה הפה של התרופה נכשלת, זריקת סטרואידים או קורטיזון היא אופציה שהרופא עשוי לשקול עבורך. הזרקת סטרואידים זו יכולה לגרום להקלה קצרת טווח בתסמינים, אך אין השפעות מועילות המוצגות בטווח הבינוני עד הארוך. סוג זה של טיפול בדרך כלל פגה לאחר מספר חודשים וייתכן שיהיה צורך לחזור עליו.

לאחרונה, זריקות פלזמה עשירות בטסיות דם (PRP) הראו כיעילות יותר מאשר זריקות סטרואידים, אך הן יקרות בהרבה. כשעדיין אין הקלה אם ניסית יותר משתי זריקות קורטיזון, לא סביר שזריקות נוספות יועילו לך. אז זה הזמן שבו הרופא ישקול ניתוח. ההזרקות אינן נוחות וקיים חשש להצטלקות במקום ההזרקה. מחקרים לא הראו שום תועלת נראית לעין כתוצאה מטיפול מסוג זה מלבד ההקלה שהוא מספק מכאב על ידי הפחתת דלקת או נפיחות במרפק הפגוע. לכן זה בסדר שתתמכו בתרופות נוגדות דלקת להקלה על הכאבים, אך לא שתספקו מרפא למרפק הטניס שלכם.

זה לעולם לא יספק פתרון לטווח ארוך לבעיית מרפק הטניס שלך ולכן עליך לוודא שאתה נוקט מספיק מנוחה, תזונה נכונה ופעילות גופנית סדירה. זה גם טוב שתפנה לייעוץ של פיזיותרפיסט כדי לדעת כל מתיחות ופעילות גופנית מתאימה אם אתה רוצה תרופה מתמשכת לפציעה שלך. אתה חייב לזכור שתרופות אנטי דלקתיות עשויות להקל על כאבי מרפק טניס, אבל יש דברים שכדאי לך לקחת בחשבון כמו העובדה שאתה לא צריך להיות תלוי בזה לחלוטין כדי להירפא.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *