היתרונות של משחק כדורגל

משחק הכדורגל, או ה”כדורגל” המקורי הוא אחד מענפי הספורט הפופולריים בעולם. שלא כמו כדורגל אמריקאי או בייסבול, כדורגל הוא ספורט שמשחקים בכל רחבי העולם על ידי אנשים מכל הגילאים וכל הרקע. מה הופך את הכדורגל לכל כך פופולרי? זה יכול להיות קלות המשחק וההקמה, העובדה שניתן לשחק בו בכל מקום עם משטח גדול ושטוח ודורש ציוד מינימלי, במקרים מסוימים רק כדור כדורגל מאולתר. מלבד העובדה שניתן לשחק כדורגל כמעט בכל אזור גדול ושטוח, הוא גם זול.

הכדורגל עשה את דרכו לארה”ב וכמו במדינות עשירות אחרות כמו אלו באירופה, משחק הכדורגל הפך להשקעה נהדרת של זמן וכסף. ילדים בכל הגילאים משחקים כדורגל מגיל חמש ועד לתיכון ולקולג’. ליגות כדורגל למבוגרים הן גם פופולריות.

בארה”ב, כדורגל הוא משחק פופולרי להכיר לספורטאים צעירים מכיוון שקל ללמוד אותו ונוצרת אחווה קבוצתית. כדורגל הוא יותר מפעילות לילדים צעירים כדי למצות את כל האנרגיה שלהם. לפעולה של משחק כדורגל יש יתרונות רבים שהופכים אותו למצוין עבור אנשים בכל הגילאים. אם אתה מעוניין בהשתתפות בכדורגל, הנה היתרונות של משחק כדורגל:

כדורגל מעודד אינטראקציה חברתית

אי אפשר לשחק או אפילו לערוך אימון כדורגל, או לפחות כיף, להיות בעצמו. בטח, אתה יכול לתרגל קליעה, אבל בלי שוער, האימון לא יועיל באותה מידה. כדורגל הוא ספורט קבוצתי ודורש מהאדם להקשיב ביעילות, לתקשר עם ולציית למאמן ולחברים לקבוצה.

כדורגל מקדם אינטראקציה חברתית, וזה חשוב מאוד לילדים צעירים. מיומנויות מילוליות, הבנה וקבלת החלטות משתפרות תוך כדי משחק כדורגל, מה שיעזור לילדים כשהם מבוגרים.

כדורגל מעודד עבודת צוות ויחס קבוצתי

כאמור, כדורגל הוא ספורט קבוצתי, כלומר כל שחקן חשוב להצלחת הקבוצה. כל שחקן חייב לעבוד על הכישורים הדרושים כדי להיות השחקן הטוב ביותר שהוא יכול להיות כדי לעזור לקבוצה שלו להצליח. כדורגל מלמד את השחקנים משמעת ומחויבות לקבוצה. היכולת הזו לחשוב על האופן שבו הגישה והמעשים של האדם משפיעים על אחרים ולהעמיד אחרים מול הדאגות האישיות שלו ורוצה שילדי חתן יהיו מבוגרים שיכולים לפתור טוב יותר קונפליקטים, להיות חברים טובים לצוות, עמיתים לעבודה ומנהיגים. להיות חלק מקבוצת כדורגל יאלץ את השחקנים לפתור מחלוקות, ללמוד להתפשר ולתקן למען שיפור הקבוצה.

כדורגל גורם לאנשים להישאר פעילים

כדורגל הוא ענף ספורט מועדף על ספורטאים צעירים להתערב בו מכיוון שזו דרך טובה עבורם לשרוף את כל האנרגיה שלהם. כדורגל מתחיל הוא נהדר גם לילדים קטנים מכיוון שהחוקים פשוטים להבנה והשחקנים יכולים להיות מעורבים כל הזמן.

כדורגל הוא אימון קרדיווסקולרי טוב, המחייב את השחקנים לנוע באופן פעיל. הציפייה לחסום זריקה, ליירט מסירה או זריקה מדהימה לשער מניע את השחקנים לרוץ מהר יותר וקשה יותר מאשר רק לצאת לריצה רגילה. כדורגל אכן יכול להסיח את דעתו מלהבין שהוא מתאמן, מה שהופך את המשחק למהנה עבור אלה שבדרך כלל לא היו פעילים או בכושר.

גם כדורגל בפנים וגם בחוץ דורשים מהשחקנים גם לרדת מהספה ולעלות על המגרש. הפעולה של “לצאת” פירושה פחות זמן לשכב על הספה ולצפות בתוכניות טלוויזיה או לשחק במשחקי וידאו. אורח החיים הפעיל של הכדורגל מגביר בסופו של דבר את מצב הרוח והגישה, משפר את רמות האנרגיה ואת הבריאות הנפשית ומפחית את הסיכון לבעיות בריאותיות.

כדורגל טוב לבריאות האדם

מחקרים הראו שמשחק כדורגל מניב יתרונות פיזיים, סוציולוגיים ופסיכולוגיים מרובים. כדורגל כולל פעילות גופנית קרדיווסקולרית המחזקת את הלב, משפרת את זרימת הדם, מורידה מתח, מחזקת את הריאות ומחזקת את השרירים מה שמשפר את התפקוד והיישור הנכון של מערכת השלד.

היתרונות הסוציולוגיים של כדורגל עוזרים לאדם לתקשר טוב יותר עם אחרים וללמוד מיומנויות חשובות כמו עבודת צוות, מסירות, אחריות ופתרון קונפליקטים. פעילות גופנית בכדורגל מורידה את הלחץ ומשפרת את תפקוד המוח ומגבירה את מצב הרוח, מה שהופך אותו למאושר יותר.

שחקני כדורגל נוטים יותר להמשיך לשחק

אלה שמשחקים כדורגל נוטים יותר להמשיך לחיות אורח חיים בריא ופעיל על ידי המשך לשחק כדורגל. אפילו כמבוגרים, אלה שגדלו לשחק כדורגל או שרק התחילו לשחק כדורגל, מחויבים יותר לדבוק בו מאשר צורות פעילות גופנית אחרות כמו ריצה. ישנן סיבות אפשריות מרובות לכך, כולל היבט ה”קבוצתי” של כדורגל.

כדורגל יכול להפחית מתח, במיוחד בקרב גברים

מחקרים הראו שמשחק כדורגל מפחית את הסיכון ליתר לחץ דם, מחלות לב וכלי דם ונפילות. מחקרים דומים גם הגיעו למסקנה שמשחק כדורגל וריצה מניבים יתרונות בריאותיים דומים ושיפורי מצב הרוח. עם זאת, השתתפות במשחק כדורגל הביאה פחות מתח מאשר ריצה בלבד.

גברים, במיוחד חוו יותר דאגה בריצה מאשר משחק כדורגל. ריצה היא ספורט אינדיבידואלי, ללא אחריות קבוצתית ופחות אחווה. על ידי משחק כדורגל, גברים הרגישו יותר מוטיבציה, מעורבים ושמחים. כדורגל דורש מהמשתתפים לחשוב על המשחק הבא כמו גם על חבריהם לקבוצה, מה שמותיר מעט מקום וזמן לשחקנים לחשוב על הבעיות האישיות שלהם ועל גורמי הלחץ שלהם.

כדורגל הוא ספורט עולמי פופולרי מסיבות רבות כולל קלות המשחק שלו ומינימום הציוד הנדרש. חוקרים ציינו כי ישנם רבים אחרים היתרונות של משחק כדורגל כולל אינטראקציה חברתית, גיבוש צוות, אורח חיים פעיל ושיפור הבריאות הגופנית, הנפשית והרגשית.

ללא קשר לגילך או ליכולות המשחק שלך, ישנם מועדוני כדורגל ופעילויות זמינות כמעט בכל קהילה. כל שעליך לעשות הוא להירשם ולעצור ליד חנות ציוד הכדורגל המקומית שלך כדי להשיג את הכדור, הנעליים ומגני השוק שאתה צריך.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *