המשחק הפנימי של הטניס – טאי צ’י לריכוז ואיזון

לפני שנים רבות כשהייתי מנהל הענקתי שיעורי טאי צ’י לצוות שלי בהפסקת הצהריים כטכניקה להפחתת מתח. הבאתי מורים מקצועיים והשתתפתי בעצמי. למדנו לנשום ביעילות ולנוע בתנועות האיטיות והקצביות של תרגיל אומנויות לחימה זה.

הייתי נבוך מאוד בהתחלה כי לא יכולתי לקלוט את התנועות. עם זאת, ככל שהתקדמתי התחלתי להרגיש את השפעות שחרור הלחץ של הטאי צ’י ורציתי ללמוד עוד.

התוצאה המפתיעה ביותר עבורי הייתה שהטניס שלי השתפר, במיוחד הכדורים שלי. כשחקרתי את זה יותר, גיליתי שטאי צ’י עזר לי בשתי דרכים מרכזיות.

1. להיות מרוכז דרך טאי צ’י

מרכז את עצמך או התבססות היא מוקד מרכזי של טאי צ’י. חלק מהתומכים מעודדים אותך לאמץ את עמדת ה”סוס” כשאתה מתאמן באמנות לחימה זו, והיא נועדה לרכז את עצמך ולתת לאנרגיה שלך לזרום בחופשיות.

כאשר אתה מרוכז אתה יכול להתמקד חזק יותר ולמשך תקופות ארוכות יותר. המוח שלך נמצא בעבודה ואתה מתרכז במשחק הטניס ובמשיכות הטניס שלך.

לעתים קרובות תראה את שינוי המומנטום במשחק טניס כאשר שחקן אחד מאבד מיקוד, גם כאשר הוא מנצח. זה יכול לקרות אפילו לשחקני העילית. הם עלולים להיזרק מחוץ למרכז על ידי קריאת קו גרועה או זריקה גרועה שהם שיחקו בזמן קריטי. השחקנים הטובים ביותר, כמו פדרר, פיתחו דרכים להישאר מרוכזים ולשמור על המיקוד שלהם לאורך תקופות ארוכות מאוד.

הטאי צ’י חשוב מאוד לריכוז ולשמירה על מיקוד – הפוך אותו לחלק ממשחק הטניס הפנימי שלך.

2. שפר את שיווי המשקל שלך באמצעות טאי צ’י

הטאי צ’י נחשב לצורת מדיטציה מרגשת ומתמקד מאוד בהשגת איזון ומודעות לאיזון.

בטח ראיתם קבוצות של אנשים משתמשות בתנועות ההילוך האיטי בפארק המקומי או על חוף הים, וראיתם עד כמה הם מאוזנים כשהם עושים תנועות על רגל אחת.

טניס דורש הרבה שיווי משקל, להגדיר את עצמך למכה הבאה. תשמעו פרשני טניס מרבים להעיר, ‘זו הייתה זריקה גרועה כי הוא היה מחוסר איזון כשהוא פגע בכדור’.

אם יש לך קרסול או רגל כואבים, תגלה שקשה לעשות מטחים כמו שצריך, כי אתה נוטה להגן על הרגל הכואבת על ידי הורדת משקלך ממנה. כתוצאה מכך, אינך מעביר את משקלך כראוי כאשר אתה משחק במטח שלך. כנ”ל לגבי הגשה וכדור קרקע בטניס.

אם אתה לוקח טאי צ’י, אפילו לעשר דקות ביום, תוכל לשפר באופן דרמטי את שיווי המשקל שלך ואת משחק הטניס שלך.

לטאי צ’י יש המון יתרונות כולל שחרור מתחים, שיפור נשימה וזרימת הדם ולב בריא יותר. הרצון לשפר את משחק הטניס שלך יכול לספק את המוטיבציה המושלמת לאמץ אומנות לחימה זו. תוך כדי כך תשפרו גם את שיווי המשקל וגם את היכולת לשמור על ריכוז וכתוצאה מכך תיהנו הרבה יותר ממשחק הטניס שלכם.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *