המשחק הפנימי של הטניס – מחזור הכשירות

מאמני ספורט הבינו שהיכולת מתפתחת דרך ארבעה שלבים מוכרים. הבנת שלבי מחזור היכולות היא היבט מרכזי בשליטה במשחק הפנימי של הטניס. זה גם יעזור לך להתמיד במאמצים שלך לשפר את חבטות הטניס שלך.

ארבעת השלבים מתוארים להלן.

שלב 1: חוסר יכולת לא מודעת

לפני שתתחיל לשפר משיכת טניס, לעתים קרובות אתה לא מודע למה שאתה עושה לא בסדר. יכול להיות שזה קשור להנפה שלך, לעמדתך, לאחיזה שלך או לאופן שבו אתה מתייחס לכדור הטניס.

בשלב זה, אינך מודע לחוסר היכולת הספציפית שלך, אם כי אתה עלול לחוות תחושה של אי נחת או חוסר שביעות רצון מתוצאות המאמץ שלך. חוסר שביעות רצון זה מוביל לרצון לשפר את הדרך בה אתה משחק טניס.

שלב 2: חוסר יכולת מודעת

באמצעות הקריאה, האימון או ההתבוננות, הפכת כעת מודע למה שאתה עושה לא נכון. אולי צפית בסרטון בהילוך איטי ביוטיוב וראית איך פדרר מנגן את הבקהנד שלו. זיהית אזור לשיפור, למשל שיפור האופן שבו אתה אוחז במחבט כדי להשלים מכת ביד.

כעת אתה חסר יכולת במודע, אתה מודע לחוסר היכולת הספציפית שלך ביחס לאחיזה של המחבט עבור גב היד. אתה מתחיל לשנות את האחיזה שלך בפועל וזה מרגיש מאוד לא נוח ואתה לא מצליח בהתחלה. אחד האתגרים בשלב זה הוא לבטל הרגלים מבוססים, לא מודעים.

חשוב להתמיד למרות אי הנוחות והתסכול. זה המקום שבו כל כך הרבה אנשים נושרים, מוותרים וחוזרים לדרך הישנה שלהם לעשות דברים.

שלב 3: יכולת מודעת

אם תתמידו בתרגול דרך טובה יותר (למשל שיפור האופן שבו אתם אוחזים במחבט שלכם עבור זריקת גב היד), תתחילו להרגיש בנוח עם האחיזה החדשה. אתה גם תתחיל להצליח יותר עם זריקות הבקהנד שלך.

השיפור בגב היד שלך נותן לך חיזוק חיובי כדי להמשיך בתרגול.

אתה עדיין צריך לעשות מאמץ מודע אבל אתה רוכש את הכשירות הדרושה, אתה הופך להיות כשיר במודע.

שלב 4: יכולת לא מודעת

זה השלב שבו אחיזת הגב היד החדשה הופכת לחלק מהמשחק הרגיל שלך, אתה לא צריך לחשוב על זה כי אתה פשוט עושה את זה באופן טבעי. זה לא דורש מאמץ מודע.

האמרה הישנה, ​​’תרגול עושה מושלם’ מדגישה את השלב הזה של הישגים. אם תתמיד בתרגול מודע, בסופו של דבר תתגבר על הרגלים ישנים ותחליף אותם בחדשים שהם לא מודעים באותה מידה.

אם תחשבו על המשחק שלכם בזמן שאתם משחקים טניס, תשימו לב שיש הרבה דברים שאתם עושים על מגרש טניס שמייצגים יכולת לא מודעת, דברים שאתם עושים באופן טבעי או ספונטני, ללא מחשבה מודעת. אלו הן המיקרו-מיומנויות שבנית עם הזמן.

ככל שאתה בונה בהדרגה מחוסר יכולת לא מודעת לכשירות מודעת על פני מגוון משיכות טניס, אתה בונה את הכוח הפנימי והשריון הפנימי שלך. אתה מפתח את היכולת שלך לנצח במשחק הפנימי של הטניס.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *