הפוך את אתונה לאתר אולימפיאדת הקיץ הקבוע, בבקשה!

בתוך האופוריה סביב אולימפיאדת הקיץ של בייג’ינג, והלקחים שנלמדו מהמשחקים הקודמים, שקול את הסיבות הבאות להפיכת אתונה, יוון לאתר משחקי הקיץ הקבוע:

1. הפחתת עלויות והוצאה נבונה.

אולימפיאדת בייג’ינג עלתה קרוב ל-43 מיליארד דולר, היקרה ביותר בהיסטוריה. אומדני התקציב המקוריים למשחקי לונדון 2012 עלו בקושי שנה לאחר בחירתו, והם צפויים להגיע ל-15-20 מיליארד דולר “חסכניים”.

למה הטירוף? נראה שללא קשר לסיכון פיננסי, לא חסרות ערים שמתחרות להיות מארחות אולימפיות. כבר שיקגו, ריו דה ז’ניירו ומדריד הכריזו על מועמדותן לאולימפיאדת הקיץ 2016. כך מובטחת הזמנת מסעדות גבוהות לכולן עד ההכרזה הרשמית ב -2009.

במקום לחייב עשרות מיליוני דולרים להצעות המתחרות על בסיס ארבע -שנתי, שמירה על המשחקים האולימפיים באתונה תביא לחיסכון קבוע, וכן להקצאת כספים מחדש ליוזמות מקומיות ולאומיות. בנוסף, מדינות חברות יכולות לתרום לקרן תשתיות IOC המבטיחה את כדאיות מקומות הספורט של אתונה. הקצאה גלובלית תחוויר בהשוואה למגה המיליארדים שמוציאים כיום על שכפול פרויקטים אולימפיים ברחבי העולם.

2. שיפור רמת השקיפות.

עם כל המשחקים העתידיים באתונה, תהליך ההצעה המפואר והגונה שקדם לבחירת כל עיר אולימפית יגיע לסיומו. שערוריות שוחד, זריקות והוצאה ציבורית/פרטית חסרת דין וחשבון יצטמצמו באופן דרסטי אם לא יבוטלו. במקום זאת, קהילת הספורט בעולם צריכה להתחייב לשמור על התשתית האולימפית של אתונה בסטנדרטים הגבוהים ביותר האפשריים.

3. קידום פיתוח בר קיימא.

מה דעתך לשים קץ לנגע ​​של מתקני ספורט בשימוש נדיר או לא בשימוש ברחבי העולם בערים אולימפיות? לאומות כמובן יש את הזכות והחובה לבנות איצטדיונים ולספק מימון שעוזר לספורטאים להשיג ביצועים שיא. עם זאת, ללא נטל האירוח ‘אולימפי’, חברות ממשלתיות ופרטיות יהיו אחראיות יותר להחלטות המדיניות שלהן. תמיכה ביוון תהיה השקעה נבונה – היא תשאיר יותר כסף לקידום ספורט ברמת הבסיס ולקבוצות מוחלשות באופן מסורתי. בין יתר סדרי העדיפויות החברתיים.

4. כבוד להיסטוריה ולציוויליזציה.

כערש הציוויליזציה המערבית ומחוללת האולימפיאדה העתיקה, יוון ממוקמת היטב להתייחס לאירוע הארבע-שנתי בכבוד, ביראת כבוד ובכבוד הראויים לו. אתונה אירחה את האולימפיאדה המודרנית הראשונה ב-1896, כמו גם את הגרסה של 2004. לפיכך, היא הוכיחה את עצמה מסוגלת לקבל בברכה עשרות אלפי ספורטאים ולספק מתקנים ל-300+ אירועי המדליות שנמצאים כעת בספרים.

5. שלווה הלנית – באמת משחקי ידידות.

משחקים פתוחים, משחקים ללא חרם ומשחקים נטולי הגזמות אתלטיות ובירוקרטיות בעבר הם לטובת האנושות. עכשיו זה הזמן לבחון מחדש את שורשי התנועה האולימפית, כפי שנוסח על ידי מייסד המשחקים המודרני, הברון פייר דה קוברטיין. האמנה האולימפית היא מסמך אידיאליסטי, אבל איזו דרך טובה יותר לכבוש רשעות כמו מסחריות יתר ושערוריות סמים מאשר לאשר את אתונה כמארחת הקבע?

האולימפיאדה המודרנית הייתה שורצת יריבות אזוריות ולאומיות כבר יותר מדי זמן. פוליטיקה אולי לעולם לא תבוטל לחלוטין מהמשחקים, אבל ביטול מקור גדול לקנאה עשוי להיות צעד גדול קדימה. האם נעז לומר שההפוגה האולימפית, הפסקת כל המלחמות ברחבי העולם במהלך המשחקים יכולה להפוך למציאות?

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *