חמישה מפתחות להצלחת הגשת כדורעף

בכדורעף, ההגשה היא המרכיב הקריטי ביותר במשחק. נכשל במתן והפסד הוא בטוח, אבל מאסטר ההגשה והניצחון כמעט בלתי ניתן להכחשה. בין אם הוא/היא ספורטאים מתחילים או מקצוענים, צחצוח על יסודות ההגשה חיוני לשיפור ביצועי המשחק.

• מנה 101

כדי לספק הגשה בצורה יעילה, יש לשלוט ביסודות ההגשה המוגברת לפני שממשיכים לטכניקות מתקדמות יותר.

1. תנוחת גוף – כפות רגליים, ירכיים וכתפיים פונות לכיוון הרצוי של ההגשה. אם יד ימין, רגל שמאל צריכה להיות מעט לפני רגל ימין.

2. תנוחת כדור – מניחים את הכדור ביד שאינה משרתת בגובה החזה. המרפק צריך להיות משוחרר עם כיפוף קל.

3. תנוחת זרוע – יש לכופף את המרפק והיד של הזרוע המשרתת בזווית של 90°, בערך בגובה האוזן, עם יד פתוחה, ופרק כף היד נעול. המרפק צריך להישאר בגובה האוזן או מעל לאורך ההגשה כדי להימנע מפגיעה ברשת.

4. הטלת כדור – המרכיב הקריטי ביותר בהגשה הוא הטלת הכדור. זה צריך להיות 12″-18″ מעל ראש השרת, וממוקם מול כתף ההגשה. שמור על התנועה פשוטה והגיע גבוה.

5. מגע כדור – הכה את הכדור עם עקב היד דרך אמצע הכדור. היד צריכה להיות פתוחה ושטוחה, פרק כף היד נעולה, זרוע מושטת וצעד קדימה. עקוב אחר התנועה, מסיים עם היד הפוגעת בקו אחד עם הגוף. זה מבטיח מהירות ועוצמה מקסימלית.

•טעויות נפוצות

הטלה גרועה – עקביות היא ההיבט הקריטי ביותר של ההטלה. שמרו על אותו גובה ומיקום עם כל הטלה, כוונו לנקודה אחת על הכדורעף, והיכו בכוח רב ככל האפשר.

שורש כף יד או יד רופפת – שורש כף היד והיד צריכות להיות נוקשות בעת הפגיעה בכדור.

חוסר ביטחון עצמי – תרגול עושה מושלם, לא רק בהיבט הפיזי של המשחק, אלא בהיבט המנטלי. נסה לדמות את לחצי המשחק במהלך האימון בתרגילים שונים.

•מקדחים

תרגילים נחוצים ביצירת הגשה בלתי מעורערת. ללא מקדחות, לא ניתן להשיג ביצועים אמינים. השורה התחתונה היא שחזרה בונה זיכרון שריר. זיכרון שריר מוביל לעקביות. עקביות מובילה לניקוד. ניקוד עקבי משווה WINNING.

תרגיל הגשה ברמת מתחילים (דורש 2 שחקנים)

בקש משחקן אחד לעמוד בכל צד של המגרש, ולהגיש בתורות אחד לשני. התחילו בקו 10′, נקודה נאותה להגיש ממנה את הכדור מבלי להתאמץ יתר על המידה. התקדמו בהדרגה אחורה כל 5 מנות עד שמגיעים בסופו של דבר מאחורי קו הבסיס. ככל שרמת המיומנות משתפרת, התחל לנוע לאזורים שונים במגרש על מנת לבצע מיקום מושלם של ההגשה.

תרגיל הגשה ברמה בינונית (מקדחה קבוצתית)

מטרת התרגיל הזה היא לשפר את הדיוק. חלקו את הקבוצה ל-2 קבוצות, עם 1 בכל צד של הרשת. באזור 1 בכל צד של הרשת, הנח כיסא. יש לייצג שחקן אחד מכל קבוצה בכיסא. החברים הנותרים מנסים למקם את ההגשה קרוב מספיק כדי שהאדם בכיסא יתפוס את הכדור באוויר. אם הכדור נתפס, על המשרת לרוץ מתחת לרשת, להחליף מקום עם האדם שבכיסא, בעוד שאותו אדם מצטרף לצוות המשרתים. המשך ברצף זה, העבר את הכיסא לאזור חדש עם חילופי האנשים בכיסא.

•אִסטרָטֶגִיָה

כמו כל ספורט, אסטרטגיה יכולה ליצור או לשבור את התוצאה של משחק כדורעף. כאשר היא מבוצעת כהלכה, האסטרטגיה יכולה לבנות ביטחון ומומנטום בצוות. עם זאת, לפני שתנסו את הטקטיקה הזו, תחילה הכירו את השחקנים עם סוגי ההגשות. שנית, לחנך שחקנים על אזורי המגרש. לבסוף, הבן את החוזקות והחולשות של האופוזיציה – המפתח להתקפה יעילה.

•אימון כח

כדורעף הוא ענף ספורט תובעני שדורש כוח, גמישות וכוח מתפרץ. על מנת למנוע פציעות ולשפר את הביצועים הכלליים, על השחקנים לעסוק באימוני התנגדות. אימון זה חיוני בהכנת ספורטאים לדרישות הגופניות שחוו במהלך משחק. יש לתת מיקוד ספציפי לחוזק הליבה שמקל על שיווי משקל. גמישות המפרק וחוזק הגידים הם תחומים נוספים הדורשים ריכוז.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *