טיפים לאימון טניס והתניה

אי אפשר לנתק עוד אימוני טניס והתניה עבור שחקני טניס שרוצים למצות את הפוטנציאל שלהם. לכל מתקן טוב המלמד טניס יש כיום מאמן כוח והתניה על מנת לייעל את התרגול ככל האפשר.

אימון טניס והתניה צריכים להיות משולבים יחד בזמן האימון אם ברצונך להפיק את התוצאות הטובות ביותר מהתרגול שלך. למתחילים 25% מזמן התרגול צריך להיות התניה וברמה גבוהה יותר 1/3 מהכמות הכוללת זה לא יותר מדי.

אימון התניה כולל הכל, החל מקואורדינציה ושיווי משקל ועד אימוני כוח. שחקני הטניס הטובים ביותר הם אלו שהם ספורטאים שלמים. כדי להתחרות ברמה גבוהה, השחקנים צריכים להיות מהירים, מהירים, חזקים, חזקים, נפיצים, גמישים, וכמובן שהם צריכים יכולת אירובית טובה.

שחקנים שעוקבים אחר אימון התניה טוב יוכלו להיות הרבה יותר יעילים במגרש הטניס בזמן שהם מתאמנים או משחקים. הטניסאים הטובים ביותר הם אלה שיש להם את החבטות הגדולות ביותר, אבל הם גם אלה שהכי מתאימים על המגרש.

אימון התניה יכול להתבצע במגרש או מחוץ למגרש. זה צריך להשתלב לחלוטין באימון הטניס. תרגילי זריזות יכולים להתבצע מדי יום על המגרש, במהלך, לפני או אחרי האימון. זה יעזור לשחקנים לשפר את טכניקת עבודת הרגליים שלהם ולאחר מכן להיות הרבה יותר מהירים על המגרש. ברגע שהשחקנים יתחילו לנוע טוב יהיה להם יותר זמן להתכונן לזריקות שלהם ואז הם יהיו הרבה יותר יעילים. זריקות נהדרות אבל לא מסוגל לזוז טוב או להגדיר טוב לא יעזור לטניסאי ברגע שהוא נמצא במצב משחק. זו הסיבה שאימון התניה על המגרש עם תרגילי זריזות יכול לעזור מאוד לשחקני טניס.

מחוץ למגרש, פעם או פעמיים בשבוע, כמה אימוני אירובי יעזרו לשחקנים להישאר בכושר. רמה אירובית טובה, מאפשרת לשחקנים להיות אינטנסיביים יותר בזמן שהם מתאמנים או משחקים. טניס הוא פעילות מאוד אינטנסיבית ואנו רואים לעתים קרובות מדי שחקנים שמתעייפים מהר מדי או לא מתאוששים היטב. אימון אירובי עקבי כמו רכיבה על אופניים או ריצה במשך 30 דקות כבר יעזור מאוד כדי למנוע מצב מסוג זה.

עוד חלק חשוב מאוד בהתניה הוא אימוני כוח. אימוני כוח צריכים להיות משולבים לחלוטין בתוכנית כי השחקנים יותר ויותר חזקים וכדי לעמוד בקצב של היריבים שלך אתה צריך להיות חזק כמוהם. אימוני כוח הם גם הדרך הטובה ביותר למנוע פציעות שקורות לעיתים קרובות עבור שחקני טניס.

גמישות חשובה גם כדי למנוע פציעות זו הסיבה ששגרת מתיחות טובה שנעשית מדי יום תעזור מאוד לשחקן טניס.

מילת המפתח באימוני התניה היא עקביות על בסיס שבועי לפחות. אם שחקן הולך לחדר כושר למשך 3 שבועות ולאחר מכן יפסיק לחלוטין לכמה שבועות הרמה הפיזית שלו תרד. חשוב מאוד להמשיך לעשות התניה לפחות כדי לשמור על רמת הכושר של השחקנים. כאשר שחקן לא יכה בכדורים יותר מדי זמן, יהיה קשה להגיע שוב לרמה הקודמת שלו. אותו דבר בדיוק קורה באימוני התניה.

אימון טניס והתניה צריכים להיעשות ביחד ובעקביות. זה המפתח להפוך לשחקן טניס גדול וזו הסיבה שכל כך קשה להגיע לרמה הגבוהה בספורט הזה. שחקני טניס מקצועיים הם ספורטאים שלמים שעובדים קשה על המגרש ומחוצה לו על ידי ביצוע תוכניות התניה ספציפיות לטניס. זה צריך להיעשות בכל גיל ובכל רמה על מנת ששחקן יגיע למיצוי הפוטנציאל שלו.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *