טניס: איך לשפר את משחק הטניס שלך ב-30 דקות

אחד הדברים החשובים ביותר בטניס הוא לשים עין על הכדור. תשעה שחקנים מתוך עשרה מאבדים את עיניו של כדור זמן קצר לאחר שהוא חוצה את הרשת. חיוני לצפות בו עד שהוא בא במגע עם המחבט. רוב השחקנים, כשהם צריכים לצפות בכדור, מסתכלים על היריב שלהם או על הנקודה במגרש של היריב שבו הם רוצים להניח את הכדור. השחקן שמוריד את עינו מהכדור, ולו רק לשבריר שנייה, עלול לפספס באותו זמן קצר את ההזדמנות לחבוט בו נקי, כלומר, במרכז המחבט. זה חל על כל זריקה בטניס.

זה דבר מצוין בזמן משחק לחזור על עצמו שוב ושוב: “עין על הכדור”, “עין על הכדור”.

הרבה מטח ורסק יוצאים מהמגרש כי המחבט הסתובב ביד. זה קורה בגלל שהכדור לא פגש את מרכז המחבט. אפילו אחיזה הדוקה יותר לא תמנע זאת. קושי זה נמנע על ידי שמירת העין על הכדור. שימו לב לכדור שלכם ואתם חייבים לשפוט אותו נכון. אם תמהר ותאבד את זה מעיניך אתה חייב לשפוט את זה לא נכון. לפקוח עין על הכדור אין פירושו רק לצפות בו כלאחר יד, אלא לחשב את המעוף שלו, גם לשפוט את המהירות והעומק של המכה. על ידי כך השחקן יכול לדעת מראש היכן הכדור עומד ליפול במגרש.

דבר נוסף בעל חשיבות ראשונה בטניס הוא לשים את הכדור מעל הרשת. שחקן מרגיש מאוכזב וכועס מכדור שיוצא מחוץ למגרש. הוא מרגיש אותו דבר כשהוא מכניס את זה לרשת, כי זה הקריב את כל הסיכוי שהיה לו לזכות בנקודה.

שוב אתה רואה שחקנים רבים לוקחים כדורים שאם שלא לדבר על זה היו יוצאים מהמגרש. בזוגות נניח שאתה קורא “בחוץ”, אבל עדיין בן הזוג מקבל את זה. אם הוא מחזיר את הכדור, לפחות יריב שלו מנחש ומנסה להחזיר. הרבה פעמים הוא יהיה בספק אם הוא צריך לקחת את זה, בלי לדעת אם הכדור הולך להיות טוב. כל זה הרבה יותר עומס על העצבים שלו.

שימו לב לשחקן מהשורה הראשונה בזמן משחק. הוא תמיד שם את הכדור מעל הרשת ולפחות שני מטרים מעליה. אשמתו של השחקן הממוצע היא בכך שהוא משחק בכדור שלו טוב מדי, וכתוצאה מכך מכניס יותר מדי לרשת.

ביחידים, מכיוון שהיריב משחק לעתים קרובות יותר בעומק, עליך לשחק גבוה יותר מעל הרשת מאשר בזוגות, כאשר סביר להניח שיריב אחד או שניהם נמצא ליד הרשת. באופן כללי לעולם אל תשחק החזרה נמוכה מאוד, כלומר ליד הרשת בדרכה מעלה, אלא כשהיריב קרוב. משחק החזרה עמוק והרבה מעל הרשת מונע מהיריב להגיע לרשת.

לאחר החזרה גרועה, נסה לא לכעוס על הזריקה שלך. במקום זאת נסה להבין מיד מה הייתה הטעות שלך ולתקן את התקלה. ייתכן שזו הייתה העמדה שלך במקום השבץ שלך. הרבה שחקן מאשים החזר רע בחבטה כשבאמת זו הייתה אשמת העמדה שלו. למשל, חלק מהשחקנים ממשיכים לשים את הכדור ברשת. אם הם ילמדו את הזריקות שלהם הם היו רואים שהדבר שצריך לעשות הוא להגיע לגובה רב יותר על הכדור.

יש הרבה תקלות קטנות ששחקן יכול לתקן בעצמו אם רק חושבים עליה ברגע שהוא עושה אותן. הנה כמה לזכור ולתקן:

ראשית — אל תמהר; יש לך יותר זמן ממה שאתה חושב אם עמדתך היא מרכז המגרש.

שנית – אל תעשה את השבץ שלך כל כך קרוב לגוף שאתה לא יכול לעשות תנופה נקייה.

שלישית – אל תנסה להרוג כדור כשקל יצליח.

רביעית – אל תיתן ליריב שלך למצוא אותך מחוץ לעמדה כתוצאה מצפייה חוזרת שלך.

חמישית – אל תוריד את העין מהכדור, כי זה מונע ממך לבצע חבטה נקייה.

שישית – אל תכשל “לסיים” במכה שלך כדי שתוכל לקבל “ירידה” על הכדור כשהוא עובר מעל הרשת.

ניתן למנוע את כל התקלות הקטנות הללו ורבות נוספות שיש לשחקנים אם יתגלו ויתוקנו בזמן ביצוען. שחקנים רבים מתלוננים שאין להם זמן בזמן המשחק לתקן תקלות. לאדם יש יותר זמן בטניס ממה שהוא מסוגל להבין, והתירוץ הזה אינו נכון.

כדי ללמוד עוד טיפים לטניס, אתה יכול לבקר באתר האינטרנט.

מקווה שתהנה.

הוראות המפרסם: מאמר זה עשוי להיות מופץ באופן חופשי כל עוד זכויות היוצרים, המידע של המחבר, כתב ויתור וקישור פעיל (במידת האפשר) כלולים.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *