יוגה לטניס גדול

אתה על מגרש טניס והכל נראה טוב: הבקהנד שלך חזק כתמיד וההגשה שלך ללא דופי. נקודה אחרי נקודה, אתה מנצח במשחק. בהשראתכם, אתם חוזרים למחרת לאותו מגרש ולמרבה הצער, עומדים בפני תרחיש אחר: שום דבר לא עובד, כל כדור יוצא וככל שאתם מפסידים יותר נקודות, אתם נעשים עצבניים יותר. למרבה הצער, התרחיש הזה מוכר מדי לרוב שחקני הטניס. אם אתה לא מקצוען, סביר שתחווה מידה מסוימת של חוסר יציבות במשחק הטניס שלך.

תרגול יוגי יכול לעזור מאוד בהפיכת משחק הטניס שלך ליציב וחזק יותר.

מדיטציה של עשר דקות בלבד ביום יכולה לשפר מאוד את הריכוז שלך במהלך משחק מלחיץ ודריסטי (מבט חד-נקודתי) ימנע ממדריך הטניס שלך לצרוח: “תסתכל על הכדור!” בפעם השבע עשרה במהלך תרגול של חצי שעה. פראניאמה (תרגולי נשימה) מגדילים את קיבולת הריאות, כך שלא תיגמר נשימה בזמן שהשותף לטניס עסוק בלהריץ אותך מפינה אחת של המגרש לאחרת. תרגול אסאנה קבוע יהפוך אותך לגמיש יותר, ולכן יגדיל את טווח ההגעה שלך במגרש. ברכות שמש הופכות את עמוד השדרה לגמיש, כך שאם משתמשים בהן כמתיחה לפני המשחק, הן יכולות להפחית מאוד את הסיכון לפציעה.

בעוד שרוב תנוחות היוגה יכולות לשמש כעזר לשיפור משחק טניס, תנוחות מסוימות עדיין טובות מאחרות, מכיוון שהן מכוונות לפציעות ספציפיות לטניס ואזורים בעייתיים. תנוחות אלו יכולות להיעשות הן על המגרש ומחוצה לו וכמובן, אם תרצו לראות שיפור מהיר, כדאי שתנסו להתאמן באופן קבוע.

לפני תחילת תרגול היוגה, הקדישו רגע למרכז את הנשימה. שאפו ונשפו עמוק ומלא דרך האף (נשימה ujjayi.) נסו לזכור לחזור לסוג זה של נשימה בין נקודות קשות במהלך המשחק הבא שלכם. אתה תבחין בהשפעה המרגיעה והמרוכזת של ujjayi כשאתה לחוץ לגבי שובר שוויון או בגלל הפסד במשחק.

שאפו והרימו את זרועותיכם בתנוחת תפילה עד השמיים. נשפו וקפלו קדימה, הנח את כפות הידיים על הרצפה, עם קצות האצבעות בקנה אחד עם האצבעות. לאחר מכן, יישר את הרגליים, אם אתה יכול. שאפו והביטו למעלה. עמוד השדרה ישר. נשפו וקפוץ או צעדו אחורה לתוך צ’טורנגה, כופפו את המרפקים ישר לאחור. תסתכל לפניך, לא למטה. המרפקים צריכים להיות קרובים מאוד לגוף, אל תתנו לעצם הזנב שלכם לבלוט באוויר. שמור על המרווח בין השכמות רחב. החזק את התנוחה במשך חמש נשימות. התנוחה הזו מחזקת את הזרועות ואת פרקי הידיים, כך שלעולם לא תצטרך להשתמש שוב באחת ממכונות שורש כף היד המעצבנות הללו, כי תרגול צ’טורנגה אמור בסופו של דבר לתת לך שליטה טובה יותר במחבט.

שאפו ועברו קדימה, הרם לכלב הפונה כלפי מעלה.

הירכיים שלך צריכות להיות במרחק של כמה סנטימטרים מהרצפה. הסתכל בקצה האף שלך. וודאו שהקמטים הפנימיים של המרפק פונה קדימה, וכך פותחים את הכתפיים. עצור לחמש נשימות.

Up-dog מצוין לטיפול ומניעה במרפק טניס. מכיוון שהתנוחה פותחת את הכתפיים, יש פחות לחץ על מפרק המרפק. התנוחה מחזקת גם את עמוד השדרה, הזרועות ופרקי הידיים. זה יכול לשפר את ההגשה שלך.

נשפו ועשו את דרככם לכלב הפונה כלפי מטה, דוחפים לאחור, מיישרים את הרגליים ומנסים להניח את כפות הרגליים על הרצפה. הבט בטבורך. פרש את האצבעות לרווחה וודא שהקמטים הפנימיים של המרפק עדיין מסובבים קדימה, בעוד שהאצבעות האמצעיות מקבילות ומופנות ישר קדימה. כך אתה מונע את מרפק הטניס באמצעות מתיחת מפרק הכתף. הפעל את הארבע ראשי שלך והחזק את התנוחה למשך חמש נשימות.

כלב הפונה כלפי מטה הוא אחת המתיחות הטובות ביותר לפני המשחק. הוא מותח את עמוד השדרה, את צידי הגו, הכתפיים, הזרועות, הצוואר וגב הרגליים. אם אתה מתאמן על כלב שפונה כלפי מטה באופן קבוע, אתה אמור להגיע להישג יד טוב יותר על המגרש ואתה עלול להרגיש קל יותר בזמן ריצה לרשת. משיכות הקרקע שלך יכולות להשתפר מאוד מכל המתיחה הזו. אם אתה אוהב את התנוחה הזו, לא סביר שתפתח התכווצות ברגליים לאחר המשחק, בגלל מתיחה קבועה של הירך האחורי. ההגשה צריכה להיות חזקה מאוד מפתיחת הכתף.

מתנוחת עמידה, שאפו והרם את ברך ימין לתוך החזה. נשפו ופתחו את ברך ימין ימינה, והניחו את כף הרגל הימנית לצד הפנימי של הירך השמאלית. תארו לעצמכם אנרגיה, מתרוממת דרך רגל שמאל. הרם את רצפת האגן פנימה ולמעלה. שמור על פלג גוף עליון ישר ובשאיפה, הרם את זרועותיך בתפילה מעל ראשך, כאשר האמות נמצאות מאחורי האוזניים לתנוחת עץ, vrksasana.

שמור את המבט שלך יציב בנקודה לא זזה מולך. עצור עשר נשימות וחזור על הצד השני.

תנוחת עץ מצוינת לאיזון וקואורדינציה, הכרחית לטניס. זה גם מחזק את הגב ואת שרירי הגו להגשה נהדרת ועובד על שרירי הרגליים עבור חבטות קרקע ומטחים.

תרגול יוגה יכול להפוך את משחק הטניס שלך ליציב יותר, באמצעות שיפור משיכותיך וסיוע לפציעות שלך. והכי חשוב, יוגה יכולה לייצב את המוח שלך, כך שאתה מסוגל להיכנס “לאזור”, הכרחי לניצחון.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *