יסודות אימון כוח מתקופתי רב עוצמה לכדורעף

אימוני כוח שולטים ברוב תוכניות הכושר וההתניה של הספורטאים לאורך כל השנה. בפרט, שחקני כדורעף ידועים כבעלי אחת הרמות הגבוהות ביותר של מסירות אימוני כוח. ספורטאי עילית אלו מבינים את היתרונות של תוכנית אימוני כוח מתקופת נכונה.

כדורעף דוחף שחקנים לקיצוניות. כל ספורטאי צפוי להצטיין בתנועות נפץ, קפיצות אנכיות, מכות כוח והגשות אינטנסיביות. סיבוב העמדה בכדורעף מסמל את הצורך המובהק בשחקנים מקיפים. להיות חוסם נהדר זה יתרון עצום, אבל הכדורעף משגשג מספורטאים מרהיבים. אימוני כוח הם מרכיב מסיבי לכל ספורטאי עילית.

אימוני כוח לכדורעף דורשים ידע של מחזור. תקופתיות פירושה שינוי משתנה אחד או יותר בתוכנית אימוני הכוח שלך על בסיס קבוע ועקבי. משתנים אלו יכולים לכלול את התרגיל, תדירות ההרמה, עוצמת ההרמה או שיטת ההרמה.

שחקני כדורעף, כמו גם רוב הספורטאים האחרים, עובדים על לוח זמנים שנתי. הם מפרקים את השנה שלהם ל-4 מקטעים או מחזורים נפרדים. כל קטע חדש אומר שהם צריכים לשנות את תוכנית אימוני הכוח שלהם כדי להתאים למטרות המחזור הזה.

ניתן לחלק את ארבעת הקטעים לעונה מחוץ לעונה, קדם עונה, עונה ופוסט עונה. לכל עונה מטרות ייחודיות ותוכנית אימוני כוח ייחודית. ספורטאים מאפשרים זמן למנוחה, בניית כוח ובניית פונקציות ספציפיות לספורט לפני תחילת עונת המשחקים הרשמית.

המטרה של מחוץ לעונה היא לבנות כוח וחוזק. מחוץ לעונה משתמשים בתרגילי כוח ומשקולות גבוהות יותר כדי להגדיל את גודל השריר וחוזק. בדרך כלל, תוכנית אימוני הכוח היא האינטנסיבית ביותר במהלך עונת החוץ. ספורטאים משקיעים זמן רב לבסיס הכושר הבסיסי שלהם.

קדם העונה מתמקד בפונקציות ספציפיות לספורט בפועל. כריעה, קפיצה, דריכה לרוחב, מכה וספיקות הן כולן תנועות כדורעף נפוצות. שגרת אימוני הכוח בכדורעף לפני העונה פחות אינטנסיבית מאשר מחוץ לעונה. המטרה היא לשמור על הכוח והכוח הזה, אבל לשכלל תנועות ספציפיות לספורט. רוב השגרה מוקדשת למשחקי כדורעף ותרגילים מדומים.

העונה בתוך העונה מתמקדת אך ורק בשמירה על יעדי החוץ והקדם העונה. הכוח שנבנה מחוץ לעונה והקדם עונה השתמשו בכוח הזה. ספורטאים נהנים מפירות עמלם במהלך העונה. הספייק שעף על פני ראשו של היריב וקודח ברצפה הוא הוכחה לכך שאימוני כוח לכדורעף עובדים.

המטרות של אחרי העונה הן על הרפיה ותיקון. זוהי תקופה בשנה הכוללת אימונים בעצימות נמוכה. המטרה היא לאפשר לגוף להחלים לאחר חודשים מפרכים של אימונים בעצימות גבוהה. השבועות הספורים הללו של מנוחה ואימוני כוח בעצימות נמוכה ואימונים אירוביים מביאים את כל שנת האימונים לסיומה. הפוסט-עונה מספק ספורטאי מיומן ובריא להתחיל מחדש את בניית הכוח והכוח מחוץ לעונה.

מחוץ לעונה ~ טרום עונה ~ בעונה ~ שלאחר עונה ~ חזור

ללא קשר לעונה, כמה דברים נשארים קבועים. שחקני כדורעף צריכים תמיד לבצע תרגיל אחד או יותר עבור כל קבוצת שרירים. כל תרגיל צריך להתבצע באמצעות ROM מלא (טווח תנועה), וכל שגרת אימוני כוח צריכה לכוון לתנועות ספציפיות לספורט.

אימוני כוח לשחקני כדורעף הם מרכיב חיוני ואורגני בתוכנית הכושר וההתניה שלהם. אימוני כוח מספקים את היתרון שכל הספורטאים צריכים כדי להצליח. מחזור הכרחי בכל תוכניות אימוני הכוח. כדורעף וענפי ספורט אחרים לימדו אותנו את החשיבות של שגרת כושר נכונה המבוססת על מטרות ספציפיות.

זכויות יוצרים 2005 כוח-training-woman.com

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *