כדורעף ויישום העולם האמיתי

עבור חלק, כדורעף הוא רק ספורט, בעוד עבור אחרים הוא צורת אמנות. הבנת כדורעף מאפשרת לאנשים לפתח מיומנויות חשיבה ביקורתית, כישורי ארגון וכישורי מודעות עצמית. עוברי אורח אולי ימצאו את הספורט מהנה ובקצב מהיר, אך לעתים רחוקות הם מבינים את כל המאמץ הכרוך בהפעלתו. משחק כדורעף כרוך יותר מאשר ללמוד כיצד הכימיה של המגרש מתחברת ואיך מתנהלים משחקים. משחק כרוך בלימוד המהלכים וההרגלים של חבריך לקבוצה, כמו גם השגת תחושת מודעות. על ידי תרגול, אדם יכול לפתח מודעות ומיומנויות חשיבה ביקורתיות החשובות במשחק ובחיים.

מיומנויות כדי להצליח

עבור סטטר, כדורעף הוא כמו משחק שחמט. הכל על קריאת השחקנים האחרים ומעקב אחר הקבוצה שלו. מגדיר צריך להיות מודע יותר מהשחקנים האחרים על המגרש מכיוון שהוא או היא שולטים בקצב של המשחק כולו. כדי לשחק בעמדה הזו בהצלחה, מגדיר חייב להיות שנון וחכם. הוא או היא חייבים להיות מסוגלים לחשוב מהר יותר מהקצב של המשחק. נוסף על כך, מגדיר צריך להיות מסוגל להביע את מחשבותיו לחברי הצוות כמו גם להקשיב לחברי הצוות. תקשורת, כמו בכל דבר אחר, היא גורם מפתח להצלחה בכדורעף. מגן חייב לתקשר עם חברי הקבוצה בנוגע למיצוב. אם שחקן אחד לא יכול להגיע לכדור, חבריו לקבוצה צריכים לדעת, כדי שיוכלו להגיע לכדור. שחקנים מדברים זה עם זה במהלך משחק כדי לעזור בקבלת החלטות לגבי אם הכדור נמצא במגרש או מחוץ לתחום, ושחקנים בדרך כלל יתנו עצות באיזה משחק לרוץ. לפעמים שחקנים ישמיעו עידוד אם חבר אחר לקבוצה לא משחק במיטבם. דוגמה נוספת לתקשורת בכדורעף היא האופן שבו מגדיר וחובט מתקשרים ביעילות כדי להגדיר את הכדור לאורך הרשת במקום שבו הוא לא ייחסם. כמה מיומנויות שמגדיר צריך להצליח הן כדלקמן:

• דע היכן כולם אמורים להיות במגרש בכל עת.

• קרא את התנהגות היריב שלו ועשה התאמות קטנות.

• להעביר מחשבות וכוונות לחברי הצוות.

• לנוע במהירות ולחשוב מהר.

• תוכנית מזיז צעדים קדימה.

• לבצע תנועות מחושבות שאינן מעידות על משחק למגנים.

אפליקציית חיים אמיתיים

תקשורת, אסטרטגיה וחשיבה ביקורתית הם מיומנויות שהמחנכים עובדים קשה כדי ללמד אותם ביעילות. המכללה מתמקדת בבדיקת יכולתו של סטודנט לבצע פעילויות חשיבה ביקורתית. חלק מהפרופסורים אינם מבינים כיצד סטודנטים מגיעים לקולג’ עם תרגול כה מוגבל בתחום זה. בעוד שתלמידים תרגלו חשיבה ביקורתית בסביבה בכיתה, תלמידים רבים מעולם לא נחשפו לחשיבה ביקורתית במסגרת מציאותית. ספורט הוא מוצא מציאותי שיכול לתת לתלמידים הזדמנות להתחיל לפתח כישורים חשובים מאוד אלה.

כאשר מישהו מסוגל לגדול ולתרגל את המיומנויות הללו בתרחיש שהוא או היא נהנים ממנו, אותו אדם לומד מהר יותר ונותן מוטיבציה לפתור בעיות מורכבות בחיים. התשוקה ללמוד המושרה בתוך הכישורים הדרושים הללו, יכולה לצבור ניסיון בצורה מהנה ומעורבת.

על ידי השתתפות פעילה בספורט, אנשים מתאמנים בפתרון בעיות וגיבוש יעדי אסטרטגיה, מיומנויות שצוברות חשיבות עם הגיל. תפקידים מיוחדים בענפי ספורט מסוימים, כגון תפקיד קובע בכדורעף, עשויים להציע תרגול מעמיק יותר של כישורים אלה מאשר ענפי ספורט אחרים. בנוסף ללימוד מיומנויות גופניות, ספורטאים מפתחים מיומנויות מנטליות הרלוונטיות לחיים באמצעות ענפי הספורט שהם עוסקים בהם.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *