כיצד לתזמן את הקפיצה שלך כשאתה מנסה לחסום בכדורעף

חסימה בכדורעף היא בבת אחת המיומנות הפשוטה ביותר לביצוע והקשה ביותר לביצוע טוב. תזמון נכון של החסימה הוא חלק מזה. מאמר זה יסתכל על היבט התזמון הזה. מאמר זה יספק כמה עצות כיצד לשפר את התזמון שלך כדי להפוך אותך לחוסם יעיל יותר.

תזמון קפיצת החובט

הגורם הקובע הגדול ביותר בתזמון בלוק כדורעף הוא התאמת הקפיצה שלך לקפיצה של החובט. זה לא אומר שאתה צריך לקפוץ בדיוק באותו זמן כמו הפוגע, אבל אתה לא תהיה רחוק מדי מזה. שמירה על זה עשויה לעזור עם פן נוסף של חסימה שהוא לוודא שפיסת המיקוד האחרונה שלך היא כראוי על החובט, לא על הכדור (נושא למאמר נפרד). זה גם ימנע ממך לקפוץ כשהמכה לא קופץ בפועל (סט גרוע וכו’).

מרחק מהרשת

בעוד שגורם התזמון הגדול ביותר הוא הקפיצה של החובט, אתה צריך להתאים את קפיצת החסימה שלך על סמך כמה רחוק מהרשת יתקוף החוט את הכדור. ככל שיותר אחורה, כך תצטרך לחכות יותר כדי לקחת בחשבון את הזמן שייקח לכדור להגיע אליך. התקפה בשורה האחורית, למשל, דורשת קצת עיכוב בקפיצה שלך בהשוואה לכדור שהוצמד לרשת.

מהירות הנפת היד של הפוגע

ההתאמה הקטנה האחרונה לתזמון מגיעה על ידי התחשבות במידת העוצמה של החובט תוקף את הכדור. זה בדיוק כמו התאמה למרחק של החובט מהרשת. תוקף עם הנפת זרוע מהירה יביא אליך את הכדור מהר יותר מאשר שחקן עם כדור איטי. כתוצאה מכך, אתה צריך לעכב מעט עבור האחרון ולקפוץ מעט מוקדם יותר עבור הראשון. אם אתה יכול לתפוס את החובט מגדיר זריקה מחוץ למהירות, זה יכול גם להשפיע על תזמון החסימה שלך (או ההחלטה שלך לעלות בכלל).

מחויבות מול קריאה

גורמי הקפיצה, המרחק ותזמון הנפת הזרוע יהיו זהים בין אם אתה מבצע חסימה (עולה עם מכה בלי לחכות לראות אם הם מתחילים להגדיר) ובין אם אתה קורא חסימה (מחכה לסט). אם אתה מחייב חסימה אתה עדיין צריך לתזמן את החסימה שלך על סמך הקפיצה של המכה, כמה הם קרובים לרשת ומהירות התנופה שלהם.

תזמון הוא לא הגורם היחיד לחסימה טובה, שכן לקום בדיוק בזמן לא יועיל לך הרבה אם אתה נמצא במקום הלא נכון. אם אתה יכול לשלב תזמון נכון יחד עם מיקום נכון ומכניקת חסימה, אתה יכול לשים בלוק נחמד מאוד.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *