כיצד משתמשים בגיאומטריה בכדורגל

בכל רחבי העולם, אנשים רבים במקומות שונים אוהבים כדורגל. במהלך השנים, המשחק המדהים הזה של עבודת צוות ומיומנות בהחלט כבש את תשומת הלב ואת ליבם של רבים. אז איפה נכנסת הגיאומטריה לתמונה? גיאומטריה, תחום מתמטי המתמקד בחקר צורות, גדלים, מדידות ונקודות השוואת של דמויות שונות, נחשב למעשה לתחום מעשי הממלא תפקיד מרכזי בכדורגל. אחרי הכל, מי שמכיר את הספורט המסוים הזה יודע שהוא כרוך מאוד בצורות, אזורים ומדידות הרבה יותר מהתצורות שהשחקנים מיישמים.

מגרש הכדורגל

מושג בסיסי אחד בגיאומטריה הוא סימטריה או איזון. אם תבדקו מגרשי כדורגל שונים, תגלו שכולם מסומנים באופן שווה. מה שאתה מוצא בצד אחד תמיד משוכפל בצד השני. זהו ייצוג מילולי של מה שמכונה שדה משחקים שווה.

ביסודו, צורתו של מגרש כדורגל היא מלבנית. ישנם אורכים ספציפיים שמתבטאים במטרים או במטרים במדידת המלבן. אין ספק שתראה שיש הרבה צורות אחרות למצוא בתחום זה — אזור העונשין וקשת העונשין, עיגול המרכז, אזור השער וקשת הפינה בין היתר.

ישנם חוקים חלים שיש לפעול לפיהם בעת ביצוע הסימונים במגרש כדורגל. לפיכך, על איש הקרקע לוודא כי אלה מתקיימים כדי לעמוד בדרישות הנתונות. אני עצמי התנסיתי בשיפוט במשחקים בפועל. בהתבוננות שלי, יש קשתות שנראות כמו מלונים רגילים. עמודי המטרה עשויים לבוא גם בצורת עגול או ריבוע כל עוד הרוחב זהה לזה של קו השער. כמו כן, חשוב לציין כי נעשה שימוש במידות סטנדרטיות עבור אזור העונשין והמעגל המרכזי. למשל, אזור העונשין צריך להיות בעל אורך של 44 יארד ורוחב של 18 יארד. אכן סימטריה יכולה להיות חיונית אם אתה רוצה לקבוע את המיקום של עמודי המטרה ואזור המטרה.

הסימטריה המושלמת בוודאי הכרחית בעת תכנון וסימון מגרש הכדורגל. יש לעמוד גם במידות המתוקנות לעיל על מנת שהתחום יאושר בחוק.

כדור הכדורגל

גיאומטריה חיונית גם באיתור סוג הכדור שיש להשתמש בו במשחק כדורגל. מטבע הדברים, אחת הדרישות הבסיסיות היא שצורת הכדור חייבת להיות כדורית. אם לא, הכדור לא יתגלגל או ישמש אותו כראוי במשחק. יתר על כן, היקף של כ-27 עד 28 אינץ’ הוא חובה. ישנם חוקים הנוגעים גם למפרט הגיאומטרי של כדור הכדורגל. למרות השיפורים והחידושים שנעשים כדי לשפר את יכולת הכדור להגדיל את תוצאות השערים, הדרישות הסטנדרטיות נשארות זהות.

משחק הכדורגל

היכרות עם זוויות ומדידות תועיל משמעותית לשחקני כדורגל במהלך משחק. ההשלמה המנצחת של מסירות מוגברת במידה רבה כאשר השחקנים יודעים לקבוע זוויות. לדוגמה, כאשר יריב עומד להעביר את הכדור לחבר לקבוצה, אתה יכול לעשות סקירה מהירה של המיקום היחסי של השחקנים על המגרש כדי לחסום את המסירה או להכשיל את דרכם. ובמקרה שחבר לקבוצה שלך מעביר את הכדור “מרובע מדי”, זה מקשה על ההגעה לשלישי ההתקפי.

אם אתה בתפקיד של תוקף, זה יעזור לעשות שימוש בזוויות רחבות יותר. במקום ליישם מסלול ישיר, העבירו את הכדור בזוויות רחבות ותפחיתו את הסיכון שיריב יתפוס את הכדור מהצד שלכם. אכן דוגמה זו היא יישום מעולה של ידע על זוויות. כמובן שחקני כדורגל לא נדרשים להיות טובים בגיאומטריה כדי להיות מסוגלים לעשות זאת. עם זאת, לימוד גיאומטריה ביחס לכדורגל יתרום רבות להעלמת ניסיונות ניסוי וטעייה נוספים.

בלקיחת תפקיד שוער, חשוב לדעת גם על זוויות. מיקום השוער חיוני כדי לצמצם את הזווית שדרכה היריב יכול להשיג את השער ולבקיע. עם זאת, זה לא עובד באותו אופן עבור השומר. בלם הזריקה מחליק לעתים קרובות מקו השער כאשר הם צריכים להתמודד עם פנדלים. זה נעשה גם כאשר מגיעים תוקפים. אם תחיל כאן גיאומטריה, אתה מבין שאתה צריך לקצר את המרחק לאותה זווית כדי שיהיה גם פער דק יותר עבור שתי צלעות המשולש. בהחלטה על הרכבי קבוצות, לטריאנגולציה יש השפעה עצומה על הכדורגל.

אכן, גיאומטריה היא שחקן גדול בכדורגל בו משתמשים בטכניקות בסיסיות ובאשר להרכבי קבוצה, יחד עם ההיבטים הטכניים של המגרש והכדור בשימוש. כמו כן, יש לקחת בחשבון מאוד סימטריה. בשימוש בגיאומטריה תדעו לסמן קשת בצורה נכונה ותוכלו להימנע מהפיכת המעגל המרכזי לצורת אליפסה במקום עגול לחלוטין. אם זה יקרה, הכדור לא יתגלגל נכון ושוערים יטו להישאר על קו השער כשהתוקפים מגיעים. גיאומטריה היא ללא ספק חיונית בכדורגל.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *