מדוע מגרש כדורגל נקרא מגרש

כשהתחלתי את המחקר שלי למאמר זה לא היה לי מושג מה אני הולך למצוא. אני לא רואה כדורגל ולא ידעתי שלמגרש קוראים מגרש. כששמעתי על השם המוזר של מגרש כדורגל, התעניינתי מאוד למצוא את התשובה לשאלה מדוע מגרש כדורגל נקרא מגרש.

מה שגיליתי הוא שאין הרבה מידע זמין על הנושא הזה. גיליתי גם שיש שתי תשובות שונות לשאלה. הראשון שאני אדבר עליו הוא הרבה יותר פופולרי מהשני. למרות שיש פער רחב בין שתי אסכולות אלה חשבתי להציג את שתיהן ולתת לך להחליט מה נשמע יותר ריאלי.

ההסבר הראשון מדוע מגרש כדורגל נקרא מגרש מגיע מההתחלה של הכדורגל והקריקט כאחד. זו אולי הסיבה שזו התשובה הפופולרית ביותר לשאלה שאנו שואלים. רוב האנשים מאמינים שמגרש כדורגל נקרא מגרש מכיוון שהוא מתייחס לעובדה שהיה צריך לדפוק את השערים, או להטביע, לתוך הקרקע. הדבר דומה לשימוש במילה בהקשר של “הקמת אוהל”. העובדה שמגרש קריקט נקרא גם מגרש מוביל הרבה לדמיין שזו יכולה להיות הדרך שבה מגרש כדורגל התחיל להיקרא מגרש. כמו כן, ממה שמצאתי, כל מגרשי המשחק באנגליה נקראים מגרש.

כפי שאמרתי, ההסבר השני מדוע מגרש כדורגל נקרא מגרש הוא הרבה פחות פופולרי מהראשון. בהיותי סופר התשובה הזו מושכת אותי, ולמעשה מרגיש שזו יכולה להיות הסיבה האמיתית שמגרש כדורגל נקרא מגרש. הסבר זה מגיע מהמילון האנגלי של אוקספורד. במילון אוקספורד ההגדרה של מגרש “היא אזור של קרקע מסומן או משמש למשחק במשחק חוץ”. זה יכול להיות גם הסבר טוב מהסיבה שכל מגרשי המשחק באנגליה נקראים מגרש. באנגליה “שדה” מוגדר כשטח פתוח המשמש לחקלאות. בארה”ב אנו קוראים לכל מרחבי האדמה הגדולים שדה, בין אם הם משמשים למשחקים או חקלאות. בבריטניה מבדילים בין השניים בכך שהם קוראים לשדה חווה “שדה” ולמגרש משחק “מגרש”.

מה שזה אומר, זה שזה רק הבדל באנגלית האמריקאית ובמה שהאנגלים מכנים את האנגלית של המלכות. ישנן דוגמאות רבות להבדלים אלו בשפות שלנו. לדוגמה, אנו קוראים לדלק למכוניות שלנו “גז” והם קוראים לאותו דלק “בנזין”. אנחנו משתמשים במילה זבל, קוראים לזה זבל. אתה יכול להמשיך ולהמשיך עם דוגמאות של המילים השונות המשמשות בכל מדינה. אלו הן שתי הסיבות השונות שיכולתי למצוא מדוע מגרש כדורגל נקרא מגרש. הצגתי את שני ההסברים כך שכל קורא של מאמר זה יוכל להחליט בעצמו איזו מהן לדעתו היא הסיבה הנכונה.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *