מונחי כדורעף מוגדרים – עבירות, הגנה וסיבובים

חלק מהמונחים המשמשים בכדורעף יכולים לבלבל שחקנים חדשים, אז אני אוהב להציע משאב המספק הסבר לכמה מהמונחים הנפוצים ביותר. במאמר זה נסקור התקפה, הגנה ורוטציות.

עבירה: מונח זה מתייחס למערכת המשמשת כדי לתקוף את הכדור, והוא בדרך כלל 6-2 או 5-1. קבוצות בוחרות עבירה שתעזור להן להבטיח שהן יכולות לבצע מסירה יעילה, סט מוכשר והתקפה חזקה, מה שנותן להן את הסיכוי הטוב ביותר לזכות בנקודה. חלק מהקבוצות, במיוחד אלו שרק לומדות את המשחק, מנהלות עבירה של 4-2.

בהתקפה של 6-2 יש שני קבעים, וכל אחד בסט בזמן שהוא/הוא בשורה האחורית של המגרש. זה מאפשר לקבוצה להיות תמיד שלושה חובטים בשורה הראשונה שיכולים לתקוף את הכדור ברשת. עם זאת, לפעמים זה יכול להיות קשה לקבוצה לעבור בין קובעים במהלך המשחק.

עבירה של 5-1 משתמשת במגדיר אחד בלבד. קובע זה אחראי לקבע את הכדור השני לא משנה היכן הוא/הוא נמצא במגרש. בהתקפה זו יהיו שלושה רוטציות שבהן לקבוצה יש רק שני חבטות בשורה הראשונה, אבל מגדיר אתלטי ומיומן יכול לפצות על המהמורת הפוטנציאלית הזו.

סיבובים/סיבובים: זה בעצם מתייחס לסדר שבו כל ששת השחקנים ממוקמים ברחבי המגרש. תמיד יש שלושה שחקני השורה הראשונה ושלושה שחקני השורה האחורית. קבוצות יכולות לסדר את השחקנים שלהן בכל הסדר שנראה להן הכי טוב, אבל השחקנים חייבים להישאר בעמדות שלהם עד שהכדור יוגש או שהם ייקראו “מחוץ לרוטציה” והקבוצה השנייה תזכה בנקודה. החברים לקבוצה יכולים להיות קרובים או רחוקים אחד מהשני לפי הצורך, כל עוד הם לא חופפים את השחקנים שלידם ועוברים למקום הלא נכון במגרש.

לאחר הגשת הכדור השחקנים חופשיים לנוע לאן שהם רוצים, אבל רק שלושת השחקנים שנמצאים בשורה הראשונה יכולים לתקוף את הכדור מול קו ה-10 רגל או חסימה. (הערה: זה יכול להשתנות בחלק מהליגות המשותפות).

הֲגָנָה: הגנה מתייחסת לסידור הקבוצה כלומר לֹא להכות בכדור. זה שילוב של חוסמים ופוזשנים, שכולם מתוכננים לנסות ולמקסם את הסיכויים של הקבוצה המגנה לחפור את ההתקפה ולהשיג מסירה טובה לקובע.

בדרך כלל יש לך שחקן אחד שאחראי לקבל טיפים או חבטות רכות, שניים או שלושה שחקנים שמסדרים את עצמם עמוק במגרש כדי לנסות לחפור התקפות מכה קשות, ובכל מקום מאחד עד שלושה שחקנים חוסמים. הדרך שבה כל קבוצה תגדיר את ההגנה שלה תהיה תלויה בחוזקות ובחולשות הייחודיות שלה.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *