מקור הכדורגל

למרות שזה עשוי להיות בלתי אפשרי לקבוע במדויק מתי והיכן מקורו של משחק הכדורגל, ההיסטוריה הראתה לנו הצצה למשחק דומה לגרסה הנוכחית שלנו ששיחק במשך למעלה מ-3000 שנה.

בסביבות המאה ה-2 או ה-3 לפני הספירה, תועד שהצבא הסיני בתקופת שושלת האן שיחק משחק הכולל בעיטה של ​​כדור לרשת קטנה.

משחק דומה לכדורגל שוחק על ידי היוונים והרומאים הקדמונים, אבל המשחק שלהם יכול לכלול עד 27 שחקנים בצד לעומת המשחק המודרני של 11 שחקנים בצד.

כדורגל הפך לאחד מענפי הספורט הפופולריים ביותר של ההמונים בשל הפופולריות שלו כמשחק מלחמה. משחק “כדורגל” שהבריטים כינו אותו, נערך במזרח אנגליה במהלך המאה ה-8, שם שימש ראשו של נסיך דני מובס ככדור.

בימי הביניים, כפרים ועיירות התמודדו זה מול זה בקרבות משחק שיכולים להימשך כל היום. לא היו כללים מובנים שצריך לציית להם ובעיטות, נשיכות, חבטות וחבטות הפכו את המשחק לקרב הישרדות וירטואלי. המשחקים הללו הפכו אלימים עד כדי כך שהרשויות האנגליות עשו ניסיונות רבים לאסור את הכדורגל.

המלך אדוארד השלישי מאנגליה העביר חוקים ב-1331 לביטול המשחק והמלכה אליזבת הראשונה קיבלה חוק שקבע עונש מאסר של שבוע לכל מי שנתפס משחק כדורגל.

למרות המאמצים הללו, משחק הכדורגל הפך לפופולרי כל כך באנגליה במהלך המאות הבאות עד שהוא התפתח כספורט הפופולרי ביותר של זמנו.

בשלב זה, החיסרון היחיד של הספורט היה היעדר חוקים או תקנים. בשנת 1815, אטון קולג’, בית ספר אנגלי מפורסם, קבע מערכת כללים שייושמו על ידי בתי ספר אחרים, מכללות ואוניברסיטאות.

גרסה סטנדרטית של כללים אלה אומצה מאוחר יותר בשנת 1848 על ידי רוב המכללות והאוניברסיטאות של אנגליה שהיו ידועים כחוקי קיימברידג’.

לרוע המזל, בשלב זה, עדיין היו בשימוש שתי מערכות חוקים שונות. כמה מכללות העדיפו את חוקי הרוגבי שאפשרו לשאת את הכדור בידיים, למעוד ולבעוט אל השוקיים. שהיו מנוגדים לחוקי קיימברידג’.

בשנת 1863, התאחדות הכדורגל נוסדה על ידי אחד עשר מועדוני כדורגל ובתי ספר אנגליים כדי לקבוע מערכת אחת של כללים שיש לאכוף כאשר הם שיחקו זה מול זה.

תומכי חוקי בית הספר רוגבי התנגדו לשינויים ושתי הקבוצות התפצלו. התאחדות הכדורגל שינתה מאוחר יותר את הכללים ב-1869, שם הם אסרו על שימוש בידיים, למעט על ידי השוער, מה שהוביל אותנו למשחק הכדורגל כפי שאנו מכירים אותו היום.

האנגלים עדיין כינו אותו משחק “כדורגל” מכיוון שהכדור שיחק בעיקר ברגליים, אך בסוף המאה ה -18, המילה “כדורגל” שימשה לראשונה סטודנט מאוניברסיטת אוקספורד בשם צ’ארלס ורפורד בראון. . הסטודנטים באוקספורד היו ידועים בשימוש בסלנג שבו הוסיפו “אר” לסוף המילים שהם קיצרו בכוונה. משחק הרוגבי נקרא “רוגר”. בראון קיצר את המילה “אסוציאציה” והוסיף “er” והמונח “כדורגל” נולד.

מאז המאה ה-19 המשחק התפתח למקום שבו הוא נמצא היום. זהו משחק העולם שמשחקים בו יותר אנשים מכל ענף ספורט אחר ומוכר בעולם כמשחק הפופולרי ביותר בתולדות הספורט.

גביע העולם שנערך כל ארבע שנים כדי להכתיר אלוף עולם מושך מיליוני צופים ל-32 המשחקים ששיחקו בו צופים בו מיליארדי אוהדים מרחבי העולם הודות לטכנולוגיית הטלוויזיה הלוויין המודרנית.

הפופולריות של הכדורגל ממשיכה לצמוח כאשר תוכניות כדורגל מאורגנות לנוער מכניסות בסיס אוהדים צעירים מעורבים בגיל צעיר, מה שיתדלק את צמיחתו במשך שנים רבות.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *