משטחי מגרש טניס – בועות, שלפוחיות ובעיות ניקוז

מציאת שלפוחיות או בועות על משטחי מגרש טניס היא בעיה נפוצה במקצת, במיוחד על מצעי בטון. בעלי בתי משפט רבים מבולבלים מהעובדה שלפעמים השלפוחיות קיימות ולפעמים הן לא. הדבר הראשון שעושים זה להאשים את קבלן השיפוץ, כי זה היה בסדר קודם, ועכשיו הבעיה מתרחשת לאחר יישום המשטח החדש.

משטחי מגרש טניס אקריליים הם חצי חדירים, או נושמים, ומאפשרים לכמויות קטנות של אדי לחות לעבור דרכם מתחת ללוח. עם זאת, אם יש כמויות גדולות של לחות שמנסות לעבור, זה יכול ליצור מצב זה. כאשר מגרש טניס או כדורסל לא נבנה עם מערכת ניקוז היקפית מתאימה כדי להסיט את מי הגשם, הרבה מהלחות יכולה להגיע ישירות מתחת למגרש. כאשר השמש מחממת את פני השטח, המים נמשכים כלפי מעלה בצורת אדים. זה יוצר לחץ הידרוסטטי, ויכול לשבור את הקשר בין הציפוי למשטח האספלט או הבטון. התוצאה היא בועות מרובות ושלפוחיות על פני המגרש. על משטחי בטון להתקין גם מחסום אדים של 10 מיליליטר כאשר המגרש נבנה, כדי למנוע את זה. בניגוד לאספלט, הבטון צפוף מאוד ויש לו נטייה ליצור רמות גבוהות יותר של לחץ הידרוסטטי. זו הסיבה שהבעיה מתרחשת לעתים קרובות יותר בבתי משפט קונקרטיים.

מלבד, ובשילוב עם ניקוז לקוי, שלפוחיות ובועות פני השטח יכולות גם להפוך לבעיה כאשר מורחים יותר מדי שכבות של חומר משטח. זה יכול לקרות לאחר שנים רבות של מחזורי חידוש פני השטח שבוצעו. כאשר משטחים מחדש מגרש טניס, מורחים בין 3 ל-10 שכבות של חומר משטח, תלוי אם זה מגרש קשיח או משטח טניס מרופד. מחזור החידוש הסטנדרטי צריך להתרחש כל 4 עד 7 שנים. בשלב מסוים, בסביבות החידוש הרביעי או החמישי, ייתכן שהבעלים ירצה לחשוב על כך שקבלן מגרשי הטניס יסיר את הציפויים הקיימים, חזרה אל המדרכה. זה עוזר למזער את הפוטנציאל לבועות או שלפוחיות, ובעיות נשימה. כמו כן, ציפוי מגרשי טניס מכיל, או מעורבב עם חול סיליקה למילוי חללים ומרקם משטח המשחק. זה יוצר בטיחות נגד החלקה, וקובע את קצב המשחק. חול גם שובר את מתח הפנים של כל שכבת ציפוי ומאפשר לה לנשום טוב יותר. לפיכך, מומלץ לציין חול בכל שכבת חומר.

במקרים נדירים מסוימים, בועות מזדמנות עשויות להופיע על משטח ספורט עם ניקוז נאות. סביר להניח שזה יקרה במהלך דפוסי מזג אוויר קיצוניים שמביאים גשמים מתמשכים ומערכות ניקוז מעל עומסים. אם פני השטח הוא לא נתון לבעיה זו לטווח ארוך, הבועות בדרך כלל יורדות ונעלמות ללא בעיות נוספות. לבועה האקראית ניתן גם להזריק לטקס אקרילי כדי להדביק מחדש את הציפוי למשטח המדרכה, במידת הצורך. מקצוען משטחי ספורט יכול לטפל בזה בעלות מינימלית.

בעת בניית מגרש ספורט, ודא שחברת בניית מגרשי הטניס מכירה את ההנחיות של איגוד בוני הספורט האמריקאי לבנייה ספורטיבית נכונה. הדרך הטובה ביותר להבטיח זאת היא על ידי יצירת קשר עם יצרן מוצרי שיפוץ מגרשי טניס ולבקש מהם קבלני מגרשי טניס מוסמכים באזורכם.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *