סודות הסקייטבורד – סודות הטריק חשופים

הדרך האמיתית והיחידה להשתפר בסקייטבורד.

הוראות ברורות, קלות להבנה ומפורטות להנחתת כל טריק

טכניקה פשוטה ויעילה שתאפשר לכם לנחות טריק קרוב ל-100% מהזמן

טכניקה מעט ידועה כדי שהמוח שלך יעבוד כל הזמן על לימוד טריקים

שגרת תרגול נפיצה המבטיחה תוצאות בפרק הזמן הקצר ביותר

הרבה הרבה יותר. סקייטבורד הוא פעולה של רכיבה וביצוע טריקים עם סקייטבורד. אדם שעושה סקייטבורד מכונה סקייטבורד, סקייטר או “מגרסה”.

סקייטבורד היא פעילות פנאי, עבודה או שיטת תחבורה. הסקייטבורד עוצב והושפע על ידי גולשי סקייטבורד רבים לאורך השנים. דוח משנת 2002 של American Sports Data מצא כי ישנם 18.5 מיליון גולשי סקייטבורד בעולם. 85 אחוז מהגולשים בסקייטבורד שנשאלו שהשתמשו בקרש בשנה האחרונה היו מתחת לגיל 18, ו-74 אחוזים היו גברים.

סקייטבורד הוא יחסית מודרני. טריק סקייטבורד מפתח, האולי, פותח רק בסוף שנות ה-70. אולי זה היה בשימוש רק על רמפות אנכיות על קרקע שטוחה. עשור לאחר מכן, גולש סקייטבורד בסגנון חופשי המציא את ה-Kickflip שבעבר נקרא Magic Flip.

עם האבולוציה של הסקייטפארקים ורכיבת הרמפה, הסקייטבורד החל להשתנות. תרגילי החלקה מוקדמים כללו בעיקר תמרונים דו-מימדיים (למשל רכיבה על שני גלגלים בלבד (גלגלי, או ידנית), מסתובבת כמו מחליק על הקרח על הגלגלים האחוריים (ציר 360), קפיצה לגובה מעל סרגל (כיום נקראת ” קפיצה היפית”), קפיצה לטווח ארוך מקרש אחד למשנהו (לעתים קרובות מעל שורה של חביות קטנות או מתבגרים חסרי פחד השוכבים על הגב), וסלאלום.

בשנת 1976 השתנתה הסקייטבורד על ידי המצאת טריק הסקייטבורד המודרני הראשון על ידי אלן “אולי” גלפנד, האולי (טריק סקייטבורד). זה נשאר במידה רבה טריק ייחודי של פלורידה מ-1976 ועד קיץ 1978, כאשר גלפנד ערך את ביקורו הראשון בקליפורניה. גלפנד והתמרון המהפכני שלו משכו את תשומת לבם של מחליקי החוף המערבי והתקשורת שבה הוא החל להתפשט ברחבי העולם.

האולי הומצא מחדש על ידי רודני מאלן ב-1982, שהתאים אותו להחלקה חופשית על ידי גלישה על קרקע שטוחה ולא מחוץ לרמפה. מולן גם המציא את ollie kickflip, שבזמן המצאתו כונה “היפוך הקסם”. אולי הקרקע השטוחה אפשרה לגולשי סקייטבורד לבצע טריקים באוויר ללא יותר ציוד מהסקייטבורד עצמו. הפיתוח של הטריקים המורכבים הללו על ידי רודני מולן ואחרים שינתה את הסקייטבורד. גולשי סקייטבורד החלו לבצע את הטריקים שלהם במורד מדרגות ובמכשולים עירוניים אחרים – הם כבר לא היו מוגבלים לבריכות ריקות ולרמפות עץ יקרות. דבר מצחיק: האולי במקור בתור טריק במגזין ת’ראשר בתור “הפופ של אוליי אביזר”.

פעולת ה”הסתערות” על מכשול והחלקה לאורכו על המשאיות של הלוח מכונה גריינדינג, והפכה לעמוד התווך של הסקייטבורד המודרני. סוגי הטחינה כוללים את השחזה של 50-50 (איזון על המשאיות הקדמיות והאחוריות בזמן שחיקה של מסילה), את השחזה של 5-0 (איזון רק על המשאית האחורית תוך כדי שחיקה של מסילה) את השחיקת האף (איזון רק במשאית הקדמית בזמן שחיקה של מסילה), והגריינד העקום (איזון על המשאית הקדמית בזווית עם נגיעה באף בזמן שחיקה) בין רבים אחרים. ישנן טחונות שונות אחרות הכוללות נגיעה הן במשאיות והן בסיפון במעקה, במדף או בשפה. הנפוץ שבהם הוא ה-smith grind, שבו הרוכב מתאזן מעל המשאית האחורית תוך שהוא נוגע באמצעו החיצוני של הלוח אל משטח השחזה בכיוון ממנו הוא או היא olled. קפיצה ונוחתת על המשאית האחורית ונגיעה בקצה הפנימי של הלוח, כלומר קופצת “מעל”, ידועה כגרנד חלש. מגלשות כגון מגלשות לוח, מגלשות שפתיים, מגלשות אף ומגלשות זנב נמצאות על סיפון העץ של הסקייטבורד, ולא על המשאיות.

טריק אחד שלא מתאים לקטגוריות האלה הוא ה-Darkslide (הומצא על ידי רודני מאלן) המורכב מהחלקה בחלק העליון (בצד הגריפטייפ) של הלוח. ההחלקה הקהה, כאשר מתבצעת על מדף, כלומר בעצם הגלגלים מחליקים. עוד טריק מגלשה/טחינה שלא תואם את הקטגוריות הרגילות הוא מגלשת הפרימו, שהומצאה על ידי פרימו דסידרו; הוא מורכב מהחלקה על הלוח (אם כי משטח שטוח ולא מדף, מסילה או שפה) כשהוא על הצד שלו, החלקה על קצות ברגי הציר והממד הדק של הלוח, מצביע וזז באותה כיוון כמו שנוסעים עליו.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *