סקייטבורד – ספורט האקסטרים ביותר

אין דבר קיצוני יותר מספורט הסקייטבורד. הסקייטבורד התחיל פשוט בנעילת גלגלי סקייט מתגלגלים על קרש עץ ומאז התפתח לתופעה כלל עולמית וספורט אתגרי מוכר. הסקייטבורד עבר הרבה כדי להגיע לנקודה בה היא נמצאת כעת, אבל הדיון הזה נועד למאמר אחר. כאן אני רוצה לדבר על למה סקייטבורד הוא כל כך קיצוני וכל כך פופולרי. סקייטבורד לוקח סוג של ספורטאי שמעט מאוד ענפי ספורט דורשים. איזון, כוח, אינטואיציה, אומץ, מיומנות ויכולת טבעית הם רק מדגם קטן ממה שאדם צריך כדי להפוך לגולש סקייטבורד מעולה. הסקייטבורד של היום הם אולי הספורטאים הכי מוכשרים בעולם. כאשר משווים את הקושי, הסכנה, רמת המיומנות, המגוון והתחרות של הספורט, ממש לא קשה להבין למה. יש גם מספר אפיקים שספורט הסקייטבורד ירד בהם שביצעו אותו כספורט אתגרי, שדרות כמו X Games ו- Gravity Games.

כשאתה חושב על ספורטאי אתה בדרך כלל חושב על שחקן כדורגל, בייסבול או כדורסל. אולי אתה חושב על ספורטאי אתלט, שחיין או רקדן סטפס (צוחק). לפני מהפכת הסקייטבורד האחרונה בשנות ה-90 והיום לא הרבה אנשים היו מכניסים את הסקייטבורד לקטגוריית הספורטאים; בריון, יוצר בעיות, מוכשר או אולי מיומן, אבל לא ספורטאי. אבל עכשיו כשאתה משווה בין סוגי הטריקים שגולשי הסקייטבורד עושים, והדברים הבלתי יאומנים שהם גורמים לגוף שלהם לעשות כשהם בגובה של 15 רגל באוויר ואז נוחתים בצורה חלקה רק כדי להכות עוד אוויר ענק שניות אחר כך לדברים ש”ספורטאים “טיפוסיים” אם כן, אנשים למעשה מתחילים לומר שגולשי סקייטבורד הם ללא ספק אתלטיים יותר ממה שאנו מכירים כספורטאי “טיפוסי”. אחרי שצפיתי בתחרויות כמו X Games אני לא מאלה שמתווכחים על הנקודה הזו. מה שגולשי סקייטבורד מקצועיים מסוגלים לעשות עם גוש עץ על גלגלים הוא מוזר.

פשוט הסכנה והקושי שבגלישה על סקייטבורד מספיקים כדי להרחיק אלפי מחליקים מקצועיים מלאי תקווה מהמקום, אבל אלה שנלחצים יודעים מה נדרש כדי להגיע לשם. אין יותר מדי ענפי ספורט אחרים שמושכים קושי להשוואה לסקייטבורד. קח את זה לדוגמא אתה ממריא תוך כדי שיגור מהיר במיוחד לאוויר, בזמן שאתה באוויר אתה הופך את הגוף שלך, מסובב את הלוח מתחת לרגליים, תופס את הלוח עם היד שלך, מחזיר את הלוח מתחת לרגליים, נוחת על תעלו ותמשיכו לרכוב … הו ועשו הכל בסגנון. די מדהים מה שגולשי הסקייטבורד מסוגלים לעשות בימינו ומאוד כיף לצפות בהם. למרבה המזל, הזרם המרכזי תפס את הספורט המדהים הזה ותחרויות כמו משחקי x ומשחקי כבידה מדגישים כעת את הסקייטבורד כאחד האירועים המרכזיים שלהם. זה מוציא את הבשורה ומראה לעולם שהחבר’ה האלה עוסקים בספורט האקסטרים ביותר ומגיע להם להיקרא ספורטאים ברמה עולמית.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *