עובדות מעניינות על מגרשי כדורגל

מכיוון שכדורגל הוא כנראה משחק הכדור הקבוצתי הפופולרי ביותר בעולם, מישהו היה חושב שכל החוקים והתקנות של הספורט הזה היו נוצרים ויודע מההתחלה, או לפחות שיהיו כמה כללים מוגדרים, מקובלים בכל העולם ויישמו. זה נכון חלקית, שכן כשמדובר במונחים כמו אאוט, בעיטת שער, עבירה וכו’, כולנו מבינים את אותו הדבר בדיוק. עם זאת יש פרט מעניין בכל הנוגע לאורך וגודל השדה.

גודל המגרש, כאשר הכדורגל הוצג לראשונה, לא הוגדר ואפילו הפריסה יכולה להיות שונה אפילו בתוך אותה מדינה, מה שאומר למעשה שמישהו יכול לשחק במגרש של 80 יארד ומישהו אחר ב-100 יארד. עובדה זו לא רק הייתה מוזרה אלא גם לא הוגנת עבור השחקנים, אז איגוד הכדורגל הראשון, שהוקם על ידי הבריטים במאה ה-19, הציג את ההנחיות הראשונות לאורך המתאים, ושנים לאחר מכן פיפ”א קבעה את הכללים וקיימת כיום.

למרות שהכללים הקיימים מאפשרים שינוי כלשהו בכל הנוגע לגודל: השדה חייב להיות מלבני (כלל זה אינו יכול להשתנות ואינו עומד בבסיס כל סוג של וריאציה), האורך לא יכול להיות פחות מ-100 יארד (90 מ’). ), ולא גדול מ-130 (120 מ’) ורוחבו לא יכול להיות פחות מ-50 (45 מ’), ולא יותר מ-100 יארד (90 מ’) . למשחקים בינלאומיים זה קצת יותר מוגבל: אורך לא יכול להיות יותר מ-120 יארד (110 מ’) ולא פחות מ-110 יארד (100 מ’), והרוחב לא יותר מ-80 יארד (75 מ’) ולא פחות מ-70 יארד (64) M).

בכל מקרה, האורך חייב תמיד לחרוג מהרוחב. בכדורגל המודרני, לעתים רחוקות מישהו יכול לראות כל כך וריאציות, כך שלפחות או יותר לכל השדות יש בערך אותו גודל מבלי להגיע למקסימום המוצע והמותר. יש לצמצם את הגודל בכל הנוגע לכדורגל נשים או למגרשים המוקצים לשחקנים מתחת לגיל 16 או לבעלי מוגבלויות.

פרט לגודל הקווים החיצוניים ישנם כללים החלים גם על הקווים הפנימיים של מגרש הכדורגל. לפי אלה, השדה מופרד על ידי קו מרכזי, שיש לו אותו מרחק בדיוק מכל אחד מקצה הרוחב. תמיד יש מעגל, הממוקם באמצע הקו הזה וקוטרו צריך להיות 10 יארד.

עמודי השער ממוקמים באמצע כל רוחב מגרש וצריכים להיות ברוחב של 24 רגל וגובה של 8 רגל והם מוקפים בשתי תיבות מלבניות: הגדולה יותר, הנקראת תיבת עונשין מאחר שכל עבירה באזור זה מובילה לבעיטת עונשין, היא רוחב 18 יארד ואורך 44.

הקופסה הקטנה, הנקראת אזור הגנה, היא ברוחב 6 מטרים. כלל מעניין נוסף לגבי גודל הקווים הפנימיים של המגרש הוא שמסביב לקצוות הפינה יש דגל במעגל בקוטר של 1 יארד (.914 מ’) – כאן מתרחשת בעיטת הקרן.

ישנם מחקרים וניתוחים רבים על אורך מגרש הכדורגל; רובם מתכנסים בנקודה שמגרשים גדולים יותר מתאימים יותר לשחקנים עם סיבולת טובה יותר ולאלה המהירים הנוטים לבעוט את הכדור קדימה ולרוץ, מה שמקשה על המגנים, בעוד שהקטנים יותר מתאימים ומאפשרים יותר נגיעות וכיף גדול יותר. (לכן פנאי ולא מקצועיים הם בדרך כלל קטנים יותר).

במגרש גדול יותר שחקנים צריכים לרוץ יותר מה שיכול להשפיע על משחק המשחק שלהם מכיוון שהם יכולים להישחק בקלות ולסיים לשחק עם בעיטות ארוכות ולהפוך את המשחק למשעמם ומנוון. שדות ארוכים וגדולים יותר דורשים תיאום וכיסוי טוב יותר בין הקווים מהקבוצות, אחרת ליריבות יש סיכוי טוב יותר לארגן את המשחק שלהן ולהגיע למשקוף ולהיות מסוכן.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *