רקע סקייטבורד

סקייטבורד הוא ספורט אקשן פופולרי מאוד ברחבי העולם הכולל רכיבה וביצוע טריקים על סקייטבורד. תאמינו או לא, ענף הסקייטבורד הוא ענף של 4.6 מיליארד דולר, ומאמינים שיש למעלה מ-11 מיליון גולשים פעילים. רק לאחרונה הוכרז שגלישה על סקייטבורד תהיה באולימפיאדת 2020.

ישנם שני סוגים שונים של סקייטבורד. יש לונגבורד וקורד בורד. לונגבורדים שונים מאוד מלוחות קצרים מכיוון שהלונגבורדים הם כמו השם ארוכים מאוד ויש להם גם גלגלים גדולים המאפשרים שיוט במהירויות גדולות יותר. מצד שני, ללוחות קצרים יש יותר קעור לפופ והם קטנים יותר והם אידיאליים יותר לטריקים במקום רק לרכיבה.

נאמר שסקייטבורד נוצר בקליפורניה אבל אף אחד לא באמת יודע. סקייטבורד נוצר בסוף שנות ה -50 המוקדמות של שנות ה -50 על ידי גולשים שרצו לעשות משהו כשהגלים היו שטוחים. הסקייטבורד המיוצר הראשון הוזמן על ידי חנות גלישה בלוס, אנג’לס שנועדה לעזור לגולשים להשתמש בתמרוני הגלישה שלהם ביבשה. הם השתמשו בלוחות בצורת גלשנים ומגולפים ברחובות ובבריכות מקומיות שהיו ריקות. לוחות בית הספר הישנים היו לוח עץ מרובע ועליו גלגלים. בשנות ה-70 הסקייטבורד התפוצץ היו עוד חברות שייצרו לוחות וזה הפך להיות מאוד פופולרי. המחליקים רכבו על בריכות ריקות כאילו גלשו על גל שיצר מהפכה בסקייטבורד. בתקופה זו היו הרבה תחרויות באזורי קליפורניה ופלורידה שרוב הזמן הפרסים היו במזומן וחסויות של חברות. הייתי אומר שבשנות ה-2000 הסקייטבורד באמת המריא והפך לאחד מענפי האקשן הפופולריים בעולם. כמו כן הטכנולוגיה לייצור לוחות הייתה טובה יותר ולכן במקום לוחות בצורת עץ עם עיצובים פשוטים הלוחות הפכו מתוחכמים יותר. במובן של הלוחות יוצרו עם קעורים יותר מה שעוזר לקפיצה וטחינת מסילות.

ישנם שני סוגים שונים של סקייטבורד, street וvert. ורטה היא פעולה של רכיבה על סקייטבורד על רמפת סקייט או שיפוע הכוללת מעבר ממישור אופקי למישור אנכי. המקום שגולשי סקייטבורד בדרך כלל מחליקים vert הוא בפארק סקייטבורד שהוא פארק המיועד לסקייטבורד שיש בו רמפות, מסילות ומכשולים נוספים שגולשי סקייטבורד יוכלו להכות על סקייטבורד. סקייטבורד הוורט המפורסם ביותר שכולם בעולם יודעים על הבחור הזה הוא טוני הוק. הוא מפורסם בכך שהוא מקבל אוויר מסיבי על רמפות ורט ענקיות והוא גם הסקייטבורד הראשון שהצליח להנחית 900 סיבוב על רמפה וורט. מצד שני, החלקה ברחוב שונה בהרבה מ-vert, בעוד שבמקום לגלוש בסקייטבורד בפארק סקייטבורד מחליקים משתמשים ברחוב כפארק שלהם.

לדוגמה, מחליקים ינסו לעלות על מדרגות (לקפוץ על סקייטבורד) ולנסות לטחון מעקות שיורדים במדרגות. כמחליק ברגע שיש לך את הלך הרוח הזה של הדברים שאתה יכול להכות אתה לעולם לא תאבד את החשיבה הזו. בעת החלקה על החלקה ברחוב, לא צריך לפגוע במדרגות, אלא עלולים לפגוע במדפים שנמצאים בכל מקום או לרכוב על קיר אקראי. יש הרבה מחלוקת על זה כי הרבה גולשי סקייטבורד נעצרים או מתקשרים למשטרה כי עסקים או אנשים חושבים שגולשי סקייטבורד הורסים את רכושם. מה שברוב המקרים לא נכון אבל יכולתי להבין למה הם לא רוצים שגולשי סקייטבורד יעשו את זה כי שחיקה של מעקה מותירה שריטות על המעקה. בגלל זה יש לגולשי הסקייטבורד סטריאוטיפ גרוע כל כך של להיות פראים הרסניים.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *