שלושה טיפים למערכות כדורעף יפות

במאמר קודם דנתי עד כמה חשוב שיהיה בסיס עבודת רגליים מוצק. עכשיו הגיע הזמן להרחיב את כישורי ההגדרה שלך כדי לכלול לא רק עבודת רגליים אלא גם את הידיים שלך.

ישנם שלושה עקרונות עיקריים שכדאי לזכור בעת הגדרה:

1. הידיים שלך צריכות להיות גם רכות וחזקות.

כשהכדור מתקרב אליך הידיים שלך כבר צריכות להיות מעל הראש שלך עם פרקי הידיים מוטות מעט לאחור. רפד את הכדור כשהוא נוגע בידיים שלך על ידי כיפוף פרקי הידיים שלך רק קצת יותר ואז יישר אותם במהירות. השתמש בשתי הידיים באותה מידה כדי לכוון את הכדור לעבר החובט שבחרת.

זכור שיש הבדל קטן מאוד בין ידיים רכות שיכולות לרפד את הכדור לבין להחזיק את הכדורעף זמן רב מדי. אם אתה שובר את פרקי הידיים שלך יותר מדי ונראה שאתה סוחב את הכדור, תקרא להרים והיריבים שלך יקבלו נקודה.

לעומת זאת, גם הידיים שלך לא יכולות להיות נוקשות מדי. בלי לתת קצת בפרקי הידיים שלך לעולם לא תשלוט בכדור. כאשר אתה משתמש במסירת זרוע אתה פשוט מפנה את המומנטום של הכדור לעבר המטרה על ידי כך שהוא מאפשר לו להתרוצץ מהזרועות שלך. אולם ההגדרה דורשת ממך לשנות את מסלול הכדור כשהוא עוזב את ידיך.

כשהוא מתקרב אליך (המתנחל) הכדורעף נוסע לכיוון הרשת. אחרי הסט אתה רוצה שהוא ייסע במקביל לרשת. אז בלי ידיים רכות מספיק כדי לרפד את הכדור ולשנות את דרכו מבלי להחזיק יותר מדי זמן, לא תוכל להשיג סטים מדויקים.

2. אגודלים בעיניים

אנא זכור שאני לא תומך בכך שאתה באמת תוקע את האגודלים שלך בעיניים. מה שאני אומר הוא שכאשר אתה מקבל את הכדור האגודלים שלך צריכים להיות כמעט ישירות מעל העיניים שלך.

כדי להגיע למצב זה יש לכופף מעט את פרקי הידיים ולעגל את האצבעות. סוג זה של תנוחה צריך לכוון את האגודלים לאחור לעבר הפנים שלך; אם הם לא יימשכו לאחור, הם יפריעו לכדור, ואגודלים תפוסים יהרסו לכל אחד את היום.

כפי שהוזכר ב-#1 אנחנו צריכים ידיים שיכולות לרפד את הכדור מבלי לסחוב אותו יותר מדי זמן, מה שאומר שאנחנו צריכים ידיים נחמדות בצורת כדור. וכמובן שהדרך היחידה לגרום לידיים שלנו ליצור צורה כדורית היא על ידי משיכת האגודלים לאחור לכיוון העיניים.

אם תוודא שהאגודלים שלך מכוונים לכיוון העיניים שלך ולא לפי הפה או למצח, אתה תהיה בדרך להשגת סט עקבי יותר.

3. קח רמז מהכדורגל

אני יודע שזה עשוי להיראות קצת מוזר מכיוון ששחקני כדורגל משתמשים ברגליהם וההגדרה כוללת רק את הידיים שלך, אבל כדי לקבל מיקום מדויק של הכדור בעת הגדרת הכדורעף אנחנו יכולים לחקות קצת שחקני כדורגל. ליתר דיוק, אני מתכוון לראש הכדור.

אם עבודת הרגליים שלכם הייתה מדויקת והתמקמתם מתחת לכדור כהכנה להגדרה, הוא אמור להתקרב למצח שלכם. הרחקת הידיים בשנייה האחרונה אמורה לגרום לכך שהכדורעף יפגע במצח, לא בפה או בחלק העליון של הראש.

שוב, אני לא תומך בכך שאתה באמת נותן לכדור לפגוע בך בראש או בפנים.

שמירה על הכדור מעל המצח תאפשר לך לנצל את מלוא הכוח שנוצר על ידי הידיים, פרקי הידיים ושרירי הרגליים. שמירה על תנוחת הכדור הזו בכל פעם שתגדיר תפחית גם את משך הזמן שהכדור בידיים שלך, ותפחית את הסיכוי שתקרא להרמה.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *