תכונות של מאמן טניס טוב

הילדים שלי התחילו את שיעורי הטניס שלהם לפני יותר משלוש שנים כשהם היו בסביבות גיל 7. בתור מתחילים, ניסיתי לשחק איתם קצת טניס, כלומר בעצם לזרוק את הכדור כדי שיתפסו אותם. עם זאת, בהתחשב בהתחייבויות בזמן, החלטתי לשלוח אותם לשיעורי טניס קבוצתיים שאורגנו על ידי גוף הטניס המקומי בסינגפור. לאחר שהייתי בשיעורים הקבוצתיים כבר כמה שנים, הייתה לי הזדמנות לראות אילו תכונות ידרוש מאמן טוב:

1. סבלנות

גיליתי שהמרכיב הקריטי ביותר שמאמן טניס טוב יזדקק לו הוא סבלנות רבה. זה חשוב מכיוון שרוב המתחילים אולי לא יודעים איך לחבוט בכדור הטניס מכיוון שלא כולם התברכו עם חוש כדור מוצק. חלקם פשוט לא מסוגלים לתאם את עצמם כל כך טוב. לכן, מאמן הטניס חייב להיות מסוגל להבחין בין התלמידים הנוטים יותר למשחקי כדור, לעומת אלו שאינם מוכשרים באופן טבעי כל כך. לאחר שסידר את זה, המאמן הטוב ידע להקנות סבלנות כשהוא מאמן סוגים שונים של תלמידים. עבור ילדים צעירים יותר, סבלנות היא קריטית יותר. ראיתי מאמנים מראים פנים ‘שחורות’ לאחר כל פגישת אימון עקב תסכול מכך שלא ראו את המטענים הצעירים שלהם מסוגלים להכות בכדור. אסור להראות ביטויים כאלה של כעס מתון.

2. מיומנויות טכניות

זה תמיד נתון. כדי להיות מאמן טוב, צריך להיות בעל רמה מסוימת של כישורי טניס. זה יכול להיקלט במהלך שנות משחק של המאמן כשחקן זוטר. כמו כן, מאמן טוב היה לוקח קורסים ומשפר גם את עצמו כל הזמן. בסינגפור, מאמן מוסמך צריך להיות בעל הסמכת אימון STA ברמה 1 לפחות. לכן, שאל תמיד את הכישורים של המאמן שלך. אל תתביישו לעשות זאת מכיוון שאתם משלמים עבור שירותיו.

3. ניסיון באימון

שום דבר לא מנצח ניסיון. אי אפשר לקנות או ללמד אותו בבית הספר. לכן, מאמן טוב בדרך כלל עוסק באימון לפחות 10 שנים או יותר. אלה מה שהיית מכנה מאמנים ‘מנוסים’. הם היו מאמנים את קבוצות הטניס של בתי הספר, חלקם גם יאמנו את כיתות העילית לנוער או שיעורי קבוצות ילדים שונים על ידי STA. שוב, שאל את המאמן שלך לניסיון האימון שלו.

4. מיומנויות תקשורת

זה חשוב מאוד שכן מאמן בעל כישורי תקשורת טובים מסוגל להקנות את הידע הטכני שלו לשירותיו בצורה יעילה ויעילה. זה יאפשר לתלמידים להשתפר הרבה יותר מהר. לכן, תמיד שוחח עם המאמן שלך כדי לראות אם אתה מסוגל להבין או להבין מה הוא רוצה שתעשה.

5. עין חדה

מאמן טניס טוב חייב גם להיות בעל עין חדה על מנת שיוכל לזהות בעיות במכות תלמידיו ולכן, מסוגל לתקן או לצבוט שינויים דקים כאלה במכות. עין חדה, לדעתי, היא כמו חוש שישי. מאמנים טובים יוכלו איכשהו לראות דברים שמישהו אחר אולי לא רואה. הם גם מסוגלים להעביר לתלמידים שינויים מומלצים בקלות ובפשטות.

6. חיובי, תקיף ומעודד

אני מוצא שמאמן טוב גם חייב להיות תמיד חיובי ואיתן בטענותיו. זה יוודא שהתלמידים ישימו לב להוראתו וישתפרו כתוצאה מכך. להיות איתן יכול להיות “כאב” לפעמים וחלק מההורים או אפילו מבוגרים עשויים שלא להיות מסוגלים לעמוד ב”קשיחות” של האימון. עם זאת, המאמן גם צריך להיות מעודד כל הזמן. שום דבר לא מנצח מילה חיובית. זה התרופה לנשמה שלנו.

ובכן, אני מאוד מקווה שתוכל להשתמש באמור לעיל בתור רשימת צ’ק-ליסט כאשר אתה משמיע או מבקר את מאמן הטניס שלך. משחק שמח!

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *