תפרים בצד טניס – לא רק לרצים

אתה עובד קשה על נקודה – מתרוצץ כמו משוגע. לפתע אתה מרגיש כאב עמום בצד ימין מתחת לצלעותיך. הנקודה חשובה אז אתה חושב שאתה יכול לעבוד על זה. הכאב מחמיר אז אתה מפסיק. ברגע שאתה מפסיק, הכאב בדרך כלל נעלם. זה עתה חווית תפר צד.

תפר הצד נגרם על ידי התכווצות שרירים של הסרעפת. כאשר אנו שואפים, אוויר נכנס לריאות ודוחף את הסרעפת כלפי מטה. כאשר אנו נושפים, הסרעפת נעה כלפי מעלה. כאשר אתה אוכל ארוחה גדולה ממש לפני שאתה משחק טניס או כאשר אוויר נכלא מתחת לסרעפת, התכווצות (תפר) עלולה להתרחש.

איך אפשר לעבור תפר צד? הפעולה המיידית הטובה ביותר היא לנסות למתוח את השריר המתכווץ. זה יכול להיעשות על ידי החלפת דפוס הנשימה שלך. קח נשימה עמוקה והחזק אותה לכמה שניות. לאחר מכן דחף את האוויר החוצה דרך שפתיים מכווצות כדי להגביל את זרימת האוויר. אנשי מקצוע אחרים הזכירו שכיפוף ומתיחה גבוה עוזרים על ידי כיפוף של שרירי הבטן.

הדרך הטובה ביותר להימנע מתפרי צד? הגבר את אימוני הכושר וההתניה שלך כדי לחזק את שרירי הבטן שלך. הקפד לא לצרוך יותר מדי מזון או נוזלים לפני המשחק מכיוון שתוספת המשקל מגבירה את המשיכה כלפי מטה, מה שיכול לעזור לגרום לתפר.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *