תרגילי הגשת כדורעף – לגרום לכדור ללכת לאן שאתה רוצה

הגשה היא המיומנות היחידה בכדורעף שאינה תלויה כלל בפעולות של שחקן אחר. זה לגמרי בשליטה של ​​הפרט. בדרך זו, זה בדרך כלל הכי קל לפתח לרמה סבירה. עבור שחקן כדורעף חדש, פשוט להכניס את הכדור למגרש באופן עקבי הוא מכשול גדול, אבל ברגע שמתגברים על זה, היכולת להגיש הגשות בדיוק הוא האתגר הבא.

לגרום לכדורעף ללכת לאן שאתה רוצה בהגשה מסתכם בדבר אחד פשוט, אך קריטי – עקביות. יש שני היבטים של עקביות זו. האחד הוא ההטלה. השני הוא מגע הכדור. במילים פשוטות, אם אינך יכול לזרוק את הכדור במקום הנכון ולהכות אותו כראוי בכל פעם, אתה תתקשה להגיש את הכדור במקום בו אתה מתכוון.

בנוסף, דיוק כמעט תמיד מוגש היטב על ידי הפניית היעד שלך. זה אומר פנה אל המטרה שלך מההתחלה וודא שכל התנועה שלך – הצעד שלך, ההטלה שלך והנפת הידיים שלך – כולן נעות בקו הזה. כאשר כל הדברים האלה נעים באותו כיוון, יש סיכוי גבוה יותר שהכדור ילך בדרך זו.

אבוי, אין כדור קסם להפוך לשרת מדויק. הכל מסתכם בחזרה. כל תרגיל או משחק שמעורבים בהגשה הוא כזה שמאפשר לך לעבוד על הטלות עקביות ועל חבטת כדור, והכל נע על קו המטרה שלך. אתה רק צריך לוודא שאתה מתמקד בנקודות המפתח האלה בכל פעם שאתה עומד על קו השירות.

עם זאת, ישנן דרכים רבות להכשיר הגשה מדויקת. ניתן להתאים את רוב תרגילי ההגשה כך שידרשו הגשה לאזורים מסוימים במגרש. לדוגמה, במקום לבצע תרגול פשוט של 10 ברציפות בתרגיל מסוג המגרש, אתה יכול לדרוש שכל ההגשות יהיו בחצי ייעודי אחד של המגרש. באופן טבעי, ככל שהדיוק משתפר, יש להקטין את אזורי היעד.

להיות שרת ממש טוב, עם זאת, זה לא רק על היכולת לפגוע במטרות. זה על היכולת לשים את הכדור היכן שאתה רוצה אותו כאשר קוראים לו. זה אומר שיש לך את היכולת לפגוע בכל מטרה בכל זמן. זה קריטי בניסיון לנצל חולשות בקבלת ההגשה של היריבה שלך ולהעניק לקבוצה שלך יתרון. דרך מצוינת לעבוד על סוג זה של דיוק מצבי היא במצבי תרגיל ומשחק שבהם המטרות מסומנות בצורה כלשהי (כמו קריאת מאמן) לפני השירות.

מה מסתכם בהגשה מדויקת זהה לזה כמו ברוב הדברים – חזרה. בהינתן המיקוד והכוונה הנכונים, ניתן להשתמש ביעילות בכל מקדחה לפיתוח דיוק.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *