תרגילי חימום לכדורעף – הכנת הצוות שלך ליציאה לדרך

אז אתה רוצה לדעת באילו תרגילים להשתמש עם קבוצת הכדורעף שלך כדי לחמם אותם, אה? ובכן, ראשית עליכם לחשוב על ההקשר של החימום שלכם ועל מטרתם. הרשו לי להתייחס לשני הדברים הללו בנפרד.

כשאני אומר את ההקשר, אני מתכוון לסוג הצוות שיש לך ולסדרי העדיפויות שיש לך עבורם. חימום לקבוצה של 12 ומטה יהיה שונה במידה ניכרת מאשר עבור ספורטאים ברמת מכללות עילית, למשל. הילדים לא יצטרכו כל כך הרבה כדי להכין אותם פיזית ללכת, אבל שחקני המכללה עשויים. באופן דומה, חימום לצוות שהמיקוד שלו הוא בעיקר בפיתוח עשוי להיות שונה לגמרי מאלה בסביבה תחרותית בעיקרה. צוות התפתחותי יכול להשתמש בחימום כדי לעזור לפיתוח מיומנויות, בעוד שלצוות התחרותי אולי תרצה פשוט לקבל את הדרך היעילה ביותר להכין את גופם של השחקנים לקשיי המשחק ואולי לעבוד על אלמנטים טקטיים.

לגבי המטרה, מה שאני מתכוון כאן הוא למה החימום שלך נועד להשיג. האם זה כדי להכין שחקנים לאימונים או לתחרות. האם זה בעיקר פיזי או נפשי, או שניהם? באמצעות הדוגמה שלמעלה, בעוד שחימום פיזי לבני 12 ומטה כנראה לא ממש הכרחי, חימום נפשי יכול להיות די חשוב כדי לגרום להם להתמקד בתחילת הפגישה. כמו כן, ההתכוננות למשחק עשויה להיות שונה לגמרי מההכנות לאימון.

ודא שיש לך שליטה טובה הן בהקשר והן במטרה כשאתם מתכננים את החימום של הצוות שלכם. לגבי סוגי המקדחים שבהם אתה יכול להשתמש, הנה כמה רעיונות.

חימום דינמי יהיה כנראה נקודת התחלה טובה. בעיקרון, חימום דינמי הוא כזה שמכין את הגוף לפעולה באמצעות סוגים שונים של תנועות. תוכל למצוא דוגמאות על ידי חיפוש ביוטיוב. שגרת הריצה והמתיחות הישנה הוכחה יותר ויותר כלא יעילה, אם לא פוגעת ממש בביצועים בגלל ההשפעה של מתיחות סטטיות על השרירים. אתה תרצה להימנע מזה.

החימום הדינמי הוא די טוב כחימום פיזי כללי ולא לוקח כל כך הרבה זמן. אם יש לך צרכים מיוחדים, תרצה לתת להם מענה, כמובן.

מה שעוקב אחרי החימום הדינמי – או אולי אפילו מחליף אותו, תלוי בנסיבות שלך – תלוי במה שאתה רוצה להשיג. אם אתה רוצה לשלב פיתוח מיומנויות בחימום, אתה יכול לעשות משהו כמו תרגילי טיפול בכדור ששומרים על השחקנים זזים ופעילים, אבל גם עובדים על היסודות שלהם. אם יש לך צרכים טקטיים יותר, אתה יכול להעביר את השחקנים לגרסאות בעצימות נמוכה של תרגילים דמויי משחק על ידי הוצאת רכיבי הקפיצה ו/או הפגיעה. במקרה של שגרה לפני המשחק, תרצו משהו שהוא עקבי ולא רק מכין את השחקנים פיזית למשחק, אלא גם מכניס אותם למחשבה טובה (תחשבו על תרגילי הצלחה גבוהים).

ישנן דרכים רבות בהן תוכל לבנות חימום טוב לכדורעף, כנראה באמצעות תרגילים שאתה כבר מכיר. אתה רק צריך לחשוב על הדרישות של החימום שלך ולבצע התאמות לפי הצורך. ודא שהחימום מתאים לקבוצה ולמצב שלך. אל תיתפס לעשות מה שמישהו אחר עושה.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *