תרגילי כדורעף מהנים

אתגר אחד שכל מאמן ספורט חייב בסופו של דבר להתמודד איתו הוא להפוך את האימונים למהנים. בעוד תרגילים חוזרים ונשנים נחוצים לבניית מיומנות וזיכרון שרירים, כאשר שחקנים מתרגלים לתרגילים מסוימים הם נוטים יותר לכבות את דעתם ולעבור את התנועות. במקום זאת, מאמנים חייבים לסובב תרגילים ללא הרף ולהוסיף תרגילים מהנים ומרגשים למערך האימונים שלהם כדי לשמור על שחקנים ממוקדים וחדים. אל תהסס להשתמש באחת מהאפשרויות הבאות תרגילי כדורעף מהנים באימון הבא שלך כדי לשבור את השגרה ולאתגר את השחקנים שלך בדרכים חדשות.

כדורעף בינגו

לתרגילי הכדורעף המהנים הראשונים האלה תזדקק לגיליון גדול של נייר לבן וטוש שחור. התחל בסיעור מוחות של רשימה של כמה מהמיומנויות והמהלכים המכריעים שהשחקנים שלך צריכים עזרה בהם כמו חפירה מושלמת, בלוק, ספייק וכו’. לאחר שהגעת ל-25 לפחות, צייר קלף בינגו על דף הנייר, ממלאים כל אחד מהריבועים באחד הכישורים ומפרסמים אותו ליד המגרש.

כעת חלקו את הצוות שלכם לקבוצות של שישה ל-scrimmage. הקבוצות משחקות זו מול זו כאילו מדובר במשחק רגיל עם הבדל מרכזי אחד: בכל פעם שהן מבצעות בהצלחה את אחד המהלכים הנ”ל, הן זוכות במקום הזה בכרטיס הבינגו. השחקנים חייבים לקרוא למהלך לפני ביצועו כדי לזכות במקום על הקלף.

המטרה היא ליצור שורה של 5, ובשלב זה כל חברי הצוות חייבים לצעוק “בינגו”. המשחק הזה גורם לשחקנים להמציא תוכנית משחק שמשלבת בהצלחה את המהלכים הדרושים כדי ליצור שורה של 5, שלעתים קרובות יכולה להיות שונה בתכלית מתוכנית המשחק הרגילה שלהם.

פגע בסיפון!

כאשר מחפשים תרגילי כדורעף מהנים זכרו שלא תמיד הדגש חייב להיות על הפגיעה בכדור. כדורעף דורש מיומנויות רבות אחרות שלעתים קרובות פחות מוכרות, כמו היכולת לצנוח ולפגוע ברצפה ללא חשש או היסוס. התרגיל הבא, שאנו מכנים “Hit the Deck”, יעזור לשחקנים שלך להתגבר על ההיסוס הזה.

התחל בכך שהשחקנים שלך ג’ינגים במקום. או לשמע השריקה שלך או כשאתה צועק את המילים “הכה את החפיסה”, כל השחקנים חייבים לרדת לרצפה באופן מיידי. אם אתה רוצה להגביר את הרוח התחרותית של התרגיל, אתה יכול לאכוף כלל שבו השחקן האחרון שפגע ברצפה בחוץ.

בניית קשיחות הגנתית

השלישי מבין תרגילי הכדורעף המהנים שאני אוהב להשתמש בהם כדי לשנות את שגרת האימון שלי הוא וריאציה פשוטה של ​​2 על 6. בתרגיל זה, לקבוצה אחת יש 6 שחקנים ולשנייה יש רק 2. מלכתחילה, יש את השחקנים החזקים ביותר בקבוצה שלך כפחות.

צוות 6 שחקנים מתחיל בהגשת הכדור תוך שני צעדים של חבר בצוות 2 שחקנים. המטרה היא לא לנסות ולהשפיל את צוות 2 השחקנים; אלא המטרה היא לגרום להם לרדת ולשחק הגנה. אתה באמת תתחיל לשים לב שהשחקנים שלך מפתחים את הקשיחות ההגנתית שלהם לאחר הפעלת התרגיל המהנה בכמה מהאימונים שלך.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *