3 טיפים להיות מנהיג במגרש הכדורעף

מנהיגות היא משהו שכל הצוותים צריכים להצלחה, אבל זה לא תמיד משהו שניתן להגדיר או לפתח בקלות. אנחנו לא יכולים לומר תעשה את זה ותעשה את זה ואתה תהיה מנהיג נהדר עבור קבוצת הכדורעף שלך. עם זאת, הנה כמה טיפים שיעזרו לך להתקדם בכיוון הזה.

טיפ מס’ 1: היה שחקן מודל

מנהיג לא צריך להיות השחקן הטוב ביותר בקבוצה, אבל הוא צריך לייצג את האידיאלים שלה. מדובר בעיקר על גישה ומאמץ. מנהיגים מגיעים בזמן ועוקבים אחר כללי הצוות – כתובים ולא כתובים. הם עובדים קשה לפחות כמו כולם. הם לא מתלוננים או מתבכיינים, אלא ממשיכים עם מה שצריך לעשות. מנהיגים לא עושים תירוצים. הם גם מכבדים את המאמן/ים ואת כל מי שקשור לקבוצה. אני יכול להמשיך, אבל אני חושב שבטח הבנתם את הרעיון.

כל זה אולי נשמע כמו דברים שאינם חלק מהנהגה בבית המשפט, אבל זה לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת. זה הבסיס להיות האדם שהשחקנים האחרים מסתכלים עליו כשהגיע זמן התחרות. מנהיג לא רק מגיע ליום המשחק ומבקש מכולם לעקוב אחריו. הם מרוויחים את הזכות הזו על ידי מה שהם עושים באימונים, בפגישות, במהלך עבודת כוח והתניה – בעצם בכל היבט של להיות חלק מהצוות.

טיפ מס’ 2: תקשר

לא צריך קול חזק וזרם מתמיד של פטפוטים כדי להיות מנהיג טוב, אבל צריך את היכולת לתקשר עם חברי הצוות. דיבור הוא הדוגמה הברורה ביותר לכך, וכל המנהיגים צריכים להיות מסוגלים לדבר בזמן הנכון ובאופן הנכון לנסיבות. תקשורת יכולה לא פחות חשוב לבוא ממבט, טפיחה על השכם או מחווה. זה קשור לחיבור עם חברי הצוות ולוודא שכולם נמצאים באותו עמוד.

טיפ מס’ 3: שימו את הצוות במקום הראשון

אתה לא יכול להיות ראש צוות טוב ופרימדונה בו זמנית. מנהיג חזק ממוקד ביעדי הצוות, לא בעצמם. גם אם הם השחקן הטוב ביותר, מנהיג בכל זאת שומר את הפוקוס על הקבוצה, לא על הביצועים שלו. הם לא נותנים להצלחה או לכישלון שלהם להשפיע באופן אינדיבידואלי על האופן שבו הם מתקשרים עם חבריהם לצוות, בידיעה שהצלחת הצוות היא מה שחשוב בסופו של יום. זה אולי החלק הקשה ביותר במנהיגות על המגרש מכיוון שכולנו נוטים להיתפס לאופן שבו אנחנו משחקים, במיוחד אם אנחנו נאבקים. קפטן טוב שם את זה בצד למען הקבוצה.

תחשוב על המילה כבוד ואיך מישהו מרוויח אותה. זה ייקח אותך דרך ארוכה לקראת הבנת מה אתה צריך לעשות כדי להיות מנהיג טוב במגרש עבור קבוצת הכדורעף שלך. מנהיגות מתחילה בכבוד. כל השאר בונים משם.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *