5 עובדות קרות שיכולות לשנות את הכדורגל החופשי בעוד 10 שנים

ביום קר בזמן שהלכתי ברחובות, מעדתי כמה ילדים שעשו טריקים משיי תוך כדי ג’אגלינג עם הכדור. לתדהמתי, הם יכולים לעשות טריקים בשילובים שונים או במה שהם כינו כמשולב ולקשר ביניהם. תעלולי הכדורגל סקרנו אותי שהתחלתי לתרגל כמה מהם, ובכן לפחות אחד מהם. אז הלכתי לאורך הפארק כדי לראות בחורים משחקים משחק ידידות נחמד אחר צהריים גשום וקשה. חלקם במיוחד במרכז השדה מתמרנים את המגנים עם כישורי משי שהשאירו את המגנים מבולבלים. טריקים וכישורי כדורגל מגניבים. בדרכי חזרה, צפיתי בכמה סרטונים ביוטיוב, בדרך כלל קיבלתי קישור מחבר שלי במייל ומיד צפיתי בקישור הסרטון וחשבתי, “הבחור משוגע לעשות את הטריקים האלה!”. חקרתי על החבר’ה האלה וגיליתי שהם בהחלט סגנון חופשי.

טריקים מגניבים ומשיי בשילובים שונים במהלך ג’אגלינג או כדרור הם מה שעוסק בכדורגל חופשי. טרנד חדש ויחסית חדש לעולם הכדורגל. זה ממכר ומעורר תיאבון לראות שרוב האנשים תפסו סגנון חופשי כתחביב ולא כפעילות מקצועית. סגנון חופשי מתרגלים בדרך כלל את תרגילי הכדורגל שלהם ועובדים על השילובים שלהם כדי להציג את כישוריהם לחבריהם ולעולם עצמו. טריקים ומיומנויות משיי מוקלטים ועורכים לסרטון כולל הילוך איטי וקרדיטים על מנת להעלות לאתרי הסטרימינג כמו Youtube. פריסטיילרים אפילו הולכים צעד אחד קדימה על ידי הופעה בתחרויות והופעות כמו פרסומות וסרטים דוקומנטריים.

כמה שחקנים חופשיים ידועים כמו בילי וינגרוב, עבאס פריד, סופיאן טוזאני ופאל מופיעים בתחרות וחלקם אפילו מוציאים DVD משלהם כדי ללמד את החדשים בכדורגל חופשי. צורות אחרות של כדורגל כמו כדורגל חופים ופוטסל חמישייה שגשגו בעשר השנים האחרונות. אז האם כדורגל בסגנון חופשי יכול ללכת באותם צעדים כדי לצמוח כספורט? אני מאמין שלכדורגל בסגנון חופשי יש את הפוטנציאל החבוי שעדיין לא ניצל. אלא אם כן יינקטו פעולות פוטנציאליות אלו, כדורגל בסגנון חופשי נוטה לקהות. 5 גורמים שיכולים להשפיע על עולם הכדורגל החופשי:

1. הפיכתו ללהיט “גדול”.

ביצוע טריקי כדורגל משיי ומגניבים שאי אפשר לעמוד בפניהם מול הקהל בהופעה חיה מעלים את המוניטין וההכרה של אנשי החופשי ברחבי העולם. לחברות רווחיות יש תפקיד עצום בקידום האנשים המצטיינים הללו לבמה עולמית כמו למשל, נייקי בקידום כוכבי-על מובילים של כלבים כמו בילי וינגרוב ועבאס פריד. הסגנון החופשי הללו הופיעו לעתים קרובות בפרסומות של נייקי יחד עם כוכבי כדורגל כמו רונאלדיניו, אדגר דיווידס, זלאטן איברהימוביץ’ וכריסטיאנו רונאלדו.

תוכניות טלוויזיה ממלאות תפקיד מכריע בקידום שחקנים חופשיים על ידי שידור סרטים דוקומנטריים אינפורמטיביים על אורח חייהם, למשל, תוכנית ה-BBC Match of the Day כללה מדור מיוחד על בילי וינגרוב ואורח חייו כפריסטטייל.

2. צור קשר חופשי עם המועדון באמצעות חוזה

פיסת נייר רגילה ומשעממת הכוללת את כל המידע המטופש על אירוסין בין שחקן חופשי למועדון על מנת לאמת את מערכת היחסים שלהם למספר שנים מוסכם. תפקידו של Freestyler מוסבר בחוזה כולל שכרם, הרשאות עם המועדון כמו גישה לאצטדיון ומגרש האימונים של המועדון ונסיעות עם המועדון.

בילי וינגרוב, שחקן חופשי בריטי, חוזה במועדון ילדותו, טוטנהאם הוטספר, מה שנותן לו את ההרשאות לצפות במשחקים של טוטנהאם בווייט הארט ליין, גישה למגרש האימונים שלהם ומפגש עם שחקנים מובילים כמו אהרון לנון.

3. רכבת ונסיעה עם המועדון

לפי חוזה, לשחקנים החופשיים יש גישה למגרש האימונים של המועדון כדי להשתתף במשחקי חמישייה עם הקבוצה הראשונה או אפילו ללמד אותם כמה טריקים חדשים של כדורגל לשחקנים כפי שעשה בילי וינגרוב עם טוטנהאם הוטספרס.

באימונים, לשחקנים חופשיים יש את הפריבילגיה לנסוע עם המועדון למשחקי חוץ או לאליפות יבשתית כמו ליגת האלופות. זה מאפשר להם חשיפה מקסימלית על סגנון חיים ותרבויות שונות על כדורגל ודברים אחרים.

4. אימון השחקנים

לחופשי סטיילינג יש אפשרות לאמן בין אם במשרה חלקית או במשרה מלאה.

במשרה חלקית, שחקן חופשי מלמד טריקי כדורגל לשחקני המועדון כפי שעשה בילי וינגרוב עם שחקן טוטנהאם לשעבר, רובי קין.

הכיף מתחיל במשרה מלאה. שחקן חופשי מאמן את השחקנים לגבי כדורגל חופשי המשולב במשטר האימונים של המועדון. הוא יכול להשפיע על החלטות האימון על משטר האימונים שלהם כמו שיפור השליטה בכדור של הקבוצה וגם לנסוע עם המועדון במשחקי חוץ כמו גם צפייה במשחקי בית כדי לעקוב אחר התקדמות הקבוצה.

5. מופעי מחצית וקמע צוות

זה דבר נדיר בעולם הכדורגל אבל נפוץ יותר בספורט אמריקאי כמו ה-NBA וה-NFL. אבל, מופעי מחצית התפתחו בעולם הכדורגל ממש לאחרונה, ובכך הזדמנות עבור שחקנים חופשיים לזרוח על מגרש הכדורגל.

מראדונה ערך לראשונה מופעי מחצית במהלך ימיו בבוקה ג’וניורס. באופן דומה, בילי וינגרוב עשה את אותו הדבר עבור הבידור של הפרמיירליג לפני המשחק ועבור משחקי ידידות בינלאומיים בהשתתפות אנגליה ווילס.

Freestylers משמשים גם כקמע עבור הקבוצה לקבלת החתמות חדשות או כבידור לפני המשחק. לאחרונה עבאס פאריד וחברו עשו בידור לפני המשחק על סטייל חופשי עם רונאלדיניו. העובדה שרונאלדיניו בוהה כל הזמן ונותנת כפיים לאותם פריסטיילרים הייתה רגע מצחיק. אז, יכולתי להסיק שסגנון חופשי קשור אך שונה לחלוטין לכדורגל.

סיכום

אין ספק שספורט עוצר נשימה משתלב בכדורגל בסגנון חופשי ובגוף המנהל, פיפ”א צריכה לרתום את מלוא הפוטנציאל שלה. תחביב ממכר שיכול להרוויח פריסטיילים הרבה כסף על הייחודיות שלהם בהפקת שילובים יוצאי דופן וטריקים מדהימים שצריך לתגמל ולמה לא. אני מאמין שסגנון חופשי יכול לעלות להיות טוב כמו כדורגל אם גורמים אלה או אחרים מיושמים.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *