Back in The Day – מוזיקת ​​רגאיי וסקייטבורד

טימברלנד קנה את Ipath. סליחה על הסטריאוטיפים הבוטים וחוסר הרגישות הדתית, אבל כפי שרובנו הכרנו, הסקייטבורד של ג’ה ראסטפארי מעביר יחידות בימים אלה. ומוזיקת ​​רגאיי בסרטוני סקייט היא כמו הירוגליפים החדשים. במהלך העשור האחרון, עם הופעתם של מחליקים רדיקליים משורשי היסוד מקארל ווטסון ועד Nyjah Huston וחברות מגלגלי Satori ועד Organka, חיילי התאו הפכו לקליקה לא קטנה בתוך קבוצות הקטגוריות המתוחכמות בקפידה של הסקייטבורד. פחדים ו”הודיה” נמצאים בסיבוב כבד בימינו כמו מעילי עור וסרטי זרוע בתקופת הזוהר של Banker Bootleg. ובכל זאת, הייתה תקופה, בעשורים קסומים של האצבעות הידועים כשנות ה-80 וה-90, שבה מוזיקת ​​רגאיי בסרטון סקייט הייתה כמו ראש לימבו בהיבריד-זה לא קרה. יהיה לך יותר מזל לתפוס טכנו מאשר פיטר טוש. בינתיים הפילוסופיות והדת שמוזיקת ​​הרגאיי מהללת ומקיפה גם כמעט ולא היו קיימות בתוך הבילוי הגדול שלנו.

טפסו במורד גבעול השעועית בחזרה לשנת 89′ ותמצאו את האיש ששתל בעצמו פחות או יותר את זרע מוזיקת ​​הרגאיי באדמה הבלתי פורייה לפעמים של הסקייטבורד. לאחר שעזב את אלווה סקייטס, ג’ף הרטסל הצטרף לג’סי מרטינז כאחד משני הרוכבים הראשונים שלקחו סיכון על חטיבת ה-SMA Rocco של סטיב רוקו המתקדמת האחרונה (בקרוב תהפוך ל-World Industries) ב-88′. שני המקצוענים הגדולים משנות ה-80 שימשו כנקודת השקה לאמינות עבור רוקו ועזרו לו להתחיל את מהפכת החלקה על הרחוב המתהווה משנות ה-90 עם אנשים כמו ג’רמי קליין, רון צ’טמן וכריס פסטרס, בנוסף להעניק לו את הכוח להרים מקצוענים/משקיעים גדולים אחרים כמו רודני מולן ומייק ואלי. בסרטון הפתיחה של World Industries, סגנון ההחלקה של ה-Rubish Heap, הרטסל ומרטינז כבר החל להרים את ההפסקות למה שנחשב טרי בזמנו. עם זאת, בדיעבד, אם אתה צופה בחלקו של הרסל היום, זו פנינה מוחלטת. הוא זורק כמה מהשילובים הטובים ביותר של שוליים זורמים, צלעות קדמיות עם סטייל, חתכים בבריכה שיגרמו לדייב האקט גאה, ועוד שורה שלמה של וריאציות נולי כמו 360 נולי שלו במעלה המדרכה של חוף סנטה מוניקה על לוח ללא אף.

והכי חשוב- השיר, “INI Style” מיוחס לג’יימי זבולון, אלברט נפתלי, African Unity ו-JH (הידוע גם בשם הרסל עצמו). כלומר, לא רק שג’ף הציג את רוב הסקייטבורד לראסטפאריזם ולמוזיקת ​​רגאיי, הוא גם עזר לקלוע את “No Brother Diss” של Shabba Ranks של דגימת הקצב, שלמען האמת, הוא די חולה. בנוסף, מלבד השיר Milk של מייק V (“Another Crime”), והקצבים של Casio Nintendo של ג’רמי קליין, החלק של הרטסל מכיל את המוזיקה היחידה בפועל במבוא הווידאו ובקרדיטים הכלולים – מה שהופך אותו לבולט יותר.

כיום מתגורר בהונולולו, הוואי, אור ירח כ-DJ Manifest והאמן מוכר כ-Manfest, הגיחה האחרונה של ג’ף בעולם הסקייט הגיעה בשנת 95′, כשחזר לרוץ קצר עם רוקו, והחל את Shaolin Skateboards. תוך שמירה על קשריו מהעיצוב והביצוע של הפרויקט ההוא, המשיך הרטסל לשתף פעולה במספר עיצובי נעלי ספורט עם אמנים אחרים, וכרגע ניתן למצוא אותו עדיין מגרר את הבריכות הרבות של האי יחד עם עיצוב קו בגדים משלו בשם Poetree Movement

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *